تبیان، دستیار زندگی
ر : اسلام را به خوبی می شناسم! بامداد روز شنبه 25 مرداد در میان استقبال بی نظیر فوتبال دوستان قطری ، باتی گل افسانه ای وارد فرودگاه دوحه شد. مهاجم شماره 9 تیم العربی به همراه خانواده ، پزشک اختصاصی و مدیر برنامه هایش وارد قطر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باتیستوتا پس از حضور در قطر :

اسلام را به خوبی می شناسم!

بامداد روز شنبه 25 مرداد در میان استقبال بی نظیر فوتبال دوستان قطری ، باتی گل افسانه ای وارد فرودگاه دوحه شد.

مهاجم شماره 9 تیم العربی به همراه خانواده ، پزشک اختصاصی و مدیر برنامه هایش وارد قطر شد تا پس از امضاء قرارداد نهایی در تمرینات تیم جدیدش شرکت کند. مراسم استقبال با حضور تعداد زیادی از فوتبال دوستان قطری و هواداران باشگاه العربی و همچنین مقامات فوتبال قطر برگزار شد. باتیستوتا در کنفرانسی مطبوعاتی بعداز ظهر همان روز پاسخگوی سؤالات خبرنگاران رسانه های گروهی بود.

باتیستوتا در آغاز کنفرانس ضمن تشکر از همه کسانی که برای استقبال از او به فرودگاه آمده بودند، گفت :

" این استقبال مرا وادار می کند که با تلاش بیشتری خودم را ثابت کنم و توانایی هایم را به معرض نمایش بگذارم. وظیفه اصلی من گشودن دروازه حریفان است که در انجام آن هم موفق خواهم بود ."

باتیستوتا در مورد علت پذیرفتن پیشنهاد تیم العربی گفت: " من به دنبال تجربه تازه ای بودم. فوتبال اعراب تفاوت زیادی با فوتبال اروپایی دارد و همین تفاوت می تواند برای من جذاب باشد.

من آمده ام که برای تیمم مفید و در گلزنی موفق باشم. البته به جز پیشنهاد العربی چند باشگاه عربی دیگر وچند تیم اروپایی هم پیشنهاداتی داده بودند. اما حضور در لیگ قطر را به آنها ترجیح دادم. حالا از حضور در قطر خوشحال هستم چون خانواده ام هم از آمدن به این کشور راضی هستند."

باتیستوتا در پاسخ به سؤالی در مورد کسب عنوان آقای گلی لیگ قطر گفت: " یک تیم با 11 بازیکن به میدان می رود که هر کدام از آنها دیگری را تکمیل می کند. نکته مهم وجود انسجام لازم در ترکیب تیم است و همه باید سعی خود را برای موفقیت به کار ببرند. من هم می خواهم برای تیم جدیدم مؤثر و مفید باشم. "

باتی گل در مورد ارتباطش با دیگر بازیکنان خارجی العربی گفت: " همه بازیکنان العربی همبازیان من هستند. امیدوارم من دوست خوبی برای آنها باشم و آنها هم دوست خوبی برای من ! اما در مورد افنبرگ باید بگویم که ما پیش از این هم بازی بوده ایم. هر چند سالها از آن روزگار می گذرد. به هر حال امیدوارم همه ما بتوانیم برای العربی مفید باشیم و هواداران این تیم را خوشحال کنیم ."

مهاجم سرشناس آرژانتینی در ادامه گفت: " فوتبال قطر راتا حدی می شناسم . فکر می کنم نقطه قوت آن توجه مردم و به خصوص هواداران باشگاه ها است. امیدوارم دوستداران العربی هم برای تشویق ما به ورزشگاه بیایند."

وی در مورد شرایط سنی خود گفت: " با توجه به سن و سالم نباید گفت باتیستوتا توانایی هایش را از دست داده است.

من حداقل تا دو فصل دیگر به راحتی فوتبال بازی می کنم. تمرینات خودم را با نظم و فشار لازم پیگیری خواهم کرد تا از نظر آمادگی بدنی دچار هیچ مشکلی نباشم ."

وی در پایان اظهاراتش پیرامون فرهنگ ودین مردم قطر گفت: " من مطالعات زیادی در مورد عقاید و ادیان ملت ها داشته ام. تا حدودی اسلام را به خوبی می شناسم. اما امیدوارم در اینجا هر روز بیش از پیش با آن آشنا بشوم. "