تبیان، دستیار زندگی
اصلی ترین محور دستیابی به اتحاد مسلمانان قرآن کریم است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اصلی ترین محور دستیابی به اتحاد مسلمانان قرآن کریم است

قرآن

منتخب مردم لنجان در مجلس دهم با تاکید بر لزوم توجه به عمق و مفاهیم قرآنی، قرآن کریم را اصلی ترین محور دستیابی به اتحاد میان مسلمانان تلقی کرد.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، محسن کوهکن منتخب مردم شهر لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر حرکت برای اتحاد بیشتر مسلمین هستیم و می کوشیم با ترفند های دشمنان اسلام که سعی می کنند تفرقه و نفاق را ترویج دهند، مقابله کنیم.

وی تصریح کرد: در این مسیر اصلی ترین محور برای دستیابی به چنین اتحادی قطعا قرآن کریم است. در زمان قبل از انقلاب به ظواهر قرآن توجه داشتند اما به عمق قرآن و مفاهیم آن توجهی نمی شد زیرا ورود به مفاهیم قرآن نفی سلطه طاغوت را در پی داشت در صورتی که در جمهوری اسلامی ورود به این مساله یک نگاه کاملا اثباتی است و برای اتحاد جهانی مسلمانان مهم است.

کوهکن یادآور شد: قبل از وقوع انقلاب، کشورهای عربی معتقد بودند که ایرانی ها قرآن را بلد نیستند بخوانند، اما بعد از انقلاب اسلامی، مردم ایران نشان دادند که در زمینه قرائت قرآن نیز ایرانی ها در صدرند.

وی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم را در این زمینه بسیار موثر دانست و اظهارداشت: امروز هم قرآن راه ایجاد وحدت بین کشورهای اسلامی است و جمهوری اسلامی می تواند از برگزاری این مسابقات به نحو مطلوبی در مسیر وحدت و همگرایی مسلمانان بهره برداری کند.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .