تبیان، دستیار زندگی
پژوهشگران داده های مربوط به بیش از ۲۲۰۰۰ آمریکایی را که در یک نظرخواهی ملی در فاصله میان سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ به دست آمده بود، تجزیه وتحلیل کردند. این افراد به پرسش هایی درباره عادات خواب و نیز اینکه آیا در طول ماه گذشته به سرماخوردگی، ذات الریه یا عفونت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کم خوابی چطور باعث می شود بیشتر سرما بخورید؟

پژوهشگران داده های مربوط به بیش از ۲۲۰۰۰ آمریکایی را که در یک نظرخواهی ملی در فاصله میان سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ به دست آمده بود، تجزیه وتحلیل کردند. این افراد به پرسش هایی درباره عادات خواب و نیز اینکه آیا در طول ماه گذشته به سرماخوردگی، ذات الریه یا عفونت گوش مبتلا شده اند یا نه، پاسخ دادند.

بخش دانش تبیان
کم خوابی

افرادی که در طول هفته ۷ ساعت بیشتر در طول هفته در شب ها خوابیده بودند، با احتمال ۲۸ درصد بیشتر گرفتن سرماخوردگی در ماه گذشته را گزارش کردند، و ۸۲ درصد با احتمال بیشتر مبتلا شدن به آنفلوانزا، ذات الریه یا عفونت گوش در ماه گذشته را گزارش کردند.

شرکت کنندگانی که گفته بودند در شب ها در طول هفته به طور میانگین ۵ ساعت یا کمتر می خوابند، در مقایسه با افرادی که برای ۷ تا ۸ ساعت در شب خوابیده بودند، با احتمال ۲۸ درصد بیشتر در ماه قبل از آن از ابتلایشان به سرماخوردگی خبر داده بودند، و با احتمال ۸۲ درصد بیشتر دچار شدن به آنفلوانزا، ذات الریه یا عفونت گوش را گزارش کرده بودند.

این پژوهشگران از دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو در ژورنال پزشکی داخلی جاما نوشتند: «این یافته ها به مقاله های علمی فزاینده پیشین افزوده می شود که خواب را با سلامت بدنی ارتباط می دهند. ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که ارزیابی خواب به طور معمول تری در معاینات پزشکی انجام شود، چراکه وضعیت خواب ممکن است یک نشانه مهم دیگر از سلامت باشد.»


منبع: خبرانلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .