تبیان، دستیار زندگی
منابع خبری نزدیک به فدراسیون از عدم صلاحیت دو نامزد ریاست فدراسیون فوتبال خبر دادند.برای انتخابات 4 فرد برای جانشینی کفاشیان ثبت نام کردند که اینک دو نفر آنها به خودی خود در حال خط خوردن هستند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جنگ دو نفره برای ریاست فدراسیون فوتبال؟

منابع خبری نزدیک به فدراسیون از عدم صلاحیت دو نامزد ریاست فدراسیون فوتبال خبر دادند.برای انتخابات 4 فرد برای جانشینی کفاشیان ثبت نام کردند که اینک دو نفر آنها به خودی خود در حال خط خوردن هستند.

باربد بهداد-بخش ورزشی تبیان
فدراسیون فوتبال

با بررسی مدارک و سوابق مدیریتی کاندیداهای فدراسیون فوتبال که توسط کمیته 3 نفره ای به عمل آمد، دو کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال رد صلاحیت شدند.

 در حالی که مهدی تاج، مصطفی آجورلو، عزیزالله محمدی،منصور قنبرزاده و شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون فو تبا ل در دوره آتی ثبت نا م کرده بودند، از بین این پنج نفر 3 نفرصلاحیت شان برای حضوردر انتخابات ریاست فدراسیون فو تبا ل احراز و دو نفر رد صلاحیت شده اند.

مهدی تاج، مصطفی آجورلو و عزیزالله محمدی 3 نامزدی هستند که صلاحیت شان توسط کمیته های نظارتی انتخابات فدراسیون فوتبال برای حضور در انتخابات تایید شده است اما شهاب الدین عزیزی خادم به دلیل نداشتن سوابق مدیریتی کافی مجوز حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را نیافته است و بر این اساس صلاحیتش برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال احراز نشده است.

مطابق معمول این اخبار داربی بود که همه چیز را تحت تاثیر خودش قرار داد و جامعه فوتبال چندان به این موضوع مهم نپرداخت. طبق خبر اعلام شده  یکی از این نامزدها به دلیل عدم ارائه مدارک ثبت نامی به صورت کامل و نداشتن سابقه 10 سال مدیریتی که یکی از شروط مدنظر برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال است، امکان حضور در انتخابات را نخواهد داشت.دلیل عدم احراز صلاحیت نامزد دیگر انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال نیز این بوده که این فرد به لحاظ سوابق کاری نتوانسته نظر مثبت نهادهای نظارتی را جلب کند و اصولا صلاحیتش از سوی این نهادها برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال احراز نشده است.
اما این دو فرد چه کسانی هستند؟ با پیگیری ها متوجه شدیم که شهاب الدین عزیزی خادم نفر نخست است که به دلیل نداشتن 10 سال سابقه مدیریت و همچنین کمبود مدارک از لیست ابتدایی خط خورد. اما نفر دوم که در مورد آن اختلاف نظر وسیعی وجود دارد به احتمال بسیار زیاد سردار عزیز محمدی است. مدیرعمل سابق باشگاه فجر سپاسی که در دوره قبل از مردان تصمیم گیر و پایه بلند فدراسیون فوتبال بود. اما در دوره دوم کفاشیان او همه پست های خود را از دست داد و به ساختمان اتحادیه فوتبال ایران که در چند متری ساختمان سازمان لیگ قرار دارد اسباب کشی کرد و به نوعی  آنجا را به پاتوق اصلی اپوزیسیون علی کفاشیان در 4 سال گذشته مبدل ساخت.
اما هنوز به صورت کامل  و روشن مشخص نشده که چرا نهادهای امنیتی صلاحیت او را تائید نکردند. اما نزدیکان عزیز محمدی که بسیار امیدوارند این فرد دست آخر رئیس فدراسیون فوتبال شود، همه تلاش خود را به کار بستند تا صلاحیت او تائید شود. به موازات او عزیزی خادم هم به شدت پیگیر این موضوع هستند تا مشکل این عضو هیات رئیسه فدراسیون را حل کنند. اما گفته می شود بعید است این دو در پیگیری های خود موفق باشند و از این رو باید منتظر یک رقابت داغ دو نفره بین مهدی تاج و مصطفی آجورلو بود. با توجه به حمایت تلویحی و تقریبا آشکار علی کفاشیان از مهدی تاج شاید رئیس سازمان لیگ در این رقابت دو نفره مرد پیروز باشد.
البته اگر بعد از تائید اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال در هیات وزیران، فدراسیون فوتبال  مجددا از نامزدها شروع به نام نویسی نکند. اگر اینچنین شود شاید با توجه به کنار کشیدن کفاشیان این بار افراد بسیار بیشتری کاندیدای پست ریاست فدراسیون فوتبال شوند.
اینک ریش و قیچی به صورت کامل به دست فدراسیون فوتبال افتاده است و آنها هستند که با هر تصمیم خود می توانند رئیس بعدی را تقریبا مشخص کنند. باید دید وزارت ورزش و جوانان که اصولا علاقه چندان زیادی نه به آجورلو دارد(از منظر سیاسی) و نه به تاج(از حیث فوتبالی) چه موضعی را در این باره اتخاذ می کند.
پیش از این شهاب الدین عزیزی خادم اعتقاد داشت که نامزد مورد حمایت وزارت ورزش است و شاید بخاطر این موضوع پیش وزیر ورزش برود و از او بخواهد مشکل صلاحیتش را به هر شکلی که می تواند حل کند. او جوان ترین نامزد موجود است که از ابتدا مشخص بود برای جور کردن سابقه 10 سال به مشکل بر می خورد. البته اگر وزارت ورزش واقعا حامی او باشد شاید این موضوع به گونه ای برای این مدیر جوان حل شود. اگر هم که نه، آنگاه مشخص می شود برخلاف ادعای عزیزی خادم او هرگز نامزد اصلی وزارت ورز شو جوانان برای نشستن برصندلی کفاشیان نبود.