تبیان، دستیار زندگی
دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب، طلاب علاقه مند و واجد شرایط می توانند دوره خدمت سربازی را در آموزش و پرورش بگذرانند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موافقت رهبری با خدمت سربازی طلاب در آموزش و پرورش

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب، طلاب علاقه مند و واجد شرایط می توانند دوره خدمت سربازی را در آموزش و پرورش بگذرانند.

بخش اجتماعی تبیان
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ها و اولویت های کاری سال جدید اظهار داشت: دو برنامه را در سال جاری در اولویت و دستور کار قرار داده ایم.

وی ادامه داد: اولین اقدام، استفاده از فرصت خدمت نظام وظیفه طلاب علاقه مند و واجد شرایط است که برای اولین بار در با موافقت رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است تا طلاب علاقه مند که می خواهند دوره خدمت سربازی خود را در آموزش و پرورش طی کنند، به این وزارتخانه بیایند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی افزود: برنامه دوم، استفاده از ظرفیت درونی آموزش و پرورش است یعنی تعداد زیادی از روحانیون را داریم که شاغل رسمی در آموزش و پرورش هستند و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که رهبر معظم انقلاب در دیدار هفته معلم سال گذشته با فرهنگیان تأکید کردند، نیاز است به عنوان قانون اساسی و نقشه راه آموزش و پرورش تعیین شود.

وی خاطر نشان کرد: بررسی کردیم به دلیل اینکه رویکرد سند، رویکرد تربیت اسلامی است، می توانیم از ظرفیت روحانیون شاغل برای تبیین و تبلیغ بُعد تربیت اسلامی سند تحول استفاده کنیم؛ در نتیجه برنامه این است تا متناسب با ظرفیت و امکانات، برای روحانیون شاغل دوره های آموزشی برگزار کنیم و به عنوان مدرس برای تبیین سند، آنها را برای آموزش و پرورش استان ها در نظر بگیریم.منبع: تابناک
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .