تبیان، دستیار زندگی
اگر مردم به لیست امید رأی دهند و از 69 نفرکرسی مجلس در دور دوم انتخابات، 40 تا 45 نفر از لیست حامیان دولت و اصلاح طلبان انتخاب شوند، به صورت آشکاری معنایش این است که جامعه تحولی را طلب می کند . . .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عارف رییسی کارآمد است

اگر مردم به لیست امید رأی دهند و از 69 نفرکرسی مجلس در دور دوم انتخابات، 40 تا 45 نفر از لیست حامیان دولت و اصلاح طلبان انتخاب شوند، به صورت آشکاری معنایش این است که جامعه تحولی را طلب می کند . . .

بخش سیاست تبیان

عارف

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدصادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص ارزیابی خود از ریاست مجلس دهم اظهار داشت: به دلایل و عوامل زیادی با قاطعیت نمی توان از ریاست مجلس دهم سخن گفت؛ یکی از دلایل این است که در مرحله دوم انتخابات باید ببینیم که رویکرد مردم در کل کشور و حوزه های انتخابیه چه خواهد بود و آیا همچنان که در تهران و بسیاری از شهرهای کشور در مرحله اول به اصلاح طلبان و حامیان دولت (لیست امید) رأی دادند، باز هم به این لیست رأی را خواهند داد.

وی ادامه داد: اگر مردم به لیست امید رأی دهند و از 69 نفرکرسی مجلس در دور دوم انتخابات، 40 تا 45 نفر از لیست حامیان دولت و اصلاح طلبان انتخاب شوند، به صورت آشکاری معنایش این است که جامعه تحولی را طلب می کند و دنبال مطالبه ای است که آن مطالبه به سطح آمدن مطالبات اصلاح طلبانه و تحول خواهانه است. اگر این اتفاق کاملاً به صورت منسجم در مجلس دهم دنبال شود، فراکسیون قوی که از حامیان دولت و اصلاح طلبان در مجلس شکل خواهد گرفت، قطعاً یکی از مطالبات اش تغییر در سطح ریاست هیئت رئیسه مجلس است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: تا این تغییر صورت نگیرد، ممکن است در اذهان عمومی این اتفاق رخ دهد که تحول خواهان، حامیان دولت و اصلاح طلبان علی رغم پیروزی که در عرصه انتخابات ه دست آوردند، شخصیت همه جانبه ای که بتواند مجلس را اداره کند و در دستگاه های حاکمیتی مورد توجه باشد و بتواند نظام با او ارتباط منطقی برقرار کنند را ندارند و این نقطه ضعف برای مجموعه حامیان دولت، اصلاح طلبان و تحول خواهان خواهد بود؛ بنابراین اقتضا می کند، شخصیتی غیر از آقای لاریجانی که او نیز مورد توجه است و به همین دلیل اصلاح طلبان و حامیان دولت تلاش کردند، وی به مجلس بازگردد و او را در لیست حامیان دولت و اصلاح طلبان قرار دادند، انتخاب شود.

جوادی حصار یادآور شد: بهترین و ضروری ترین گزینه برای ریاست مجلس دهم آقای عارف است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه برخی اصلاح طلبان معتقدند آقای عارف در مدیریت سیاسی ضعیف است و برخی دیگر می گویند اصلاح طلبان در صورت ریاست آقای لاریجانی به اهداف شان می رسند، نظر شما در مورد این موضع گیری ها چیست، افزود: به نظر من این اظهارنظرها سلیقه ای است؛ چراکه طیف اصلاح طلبان نیز سلایقی را دنبال می کنند که آن سلایق ضمن اینکه قابل احترام است ولی بیشتر از یک سلیقه نیست.

جوادی حصار افزود: طیفی که با حضور آقای لاریجانی می توانند مطالبات خود را در حوزه اصلاح طلبی و دولت محقق بدانند، همه آدم هایی نیستند که در اردوگاه اصلاح طلبان هستند؛ لذا با آمدن آقای عارف در جایگاه ریاست مجلس، اصلاح طلبان، تحول خواهان و حامیان دولت و مجموعه افرادی که تغییر و تحول و مبارزه سیاسی را از طریق صندوق رأی دنبال می کنند، بسیار امیدوار خواهند شد که می توان در رده های عالی هم حضور داشت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره موضع تشکل متبوعش در خصوص ریاست عارف بر مجلس دهم خاطرنشان کرد: رفتار عمومی اعضای شورای مرکزی حزب، همراهی و همگامی در انتخابات ریاست جمهوری و ائتلاف فراگیر حامیان دولت و اصلاح طلان بوده است و همه جا کنار آقای عارف بودیم و از وی حمایت کردیم. البته ما در این زمینه مصوبه ای نداشتیم.

جوادی حصار تأکید کرد: در وضعیت کنونی یکی از گزینه های حوزه اصلاح طلبی که ما کارآمد می دانیم، آقای عارف است؛ بنابراین دلیلی نداریم با ریاست وی در مجلس دهم مخالفت کنیم. جزو مطالبات مسلم اردوگاه اصلاح طلبان این است که آقای عارف به عنوان رئیس مجلس دهم مطرح شود.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .