تبیان، دستیار زندگی
آغاز ثبت نام بن کتاب دانشجویی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز ثبت نام بن کتاب دانشجویی

ثبت نام برای دریافت بن کتاب دانشجویی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آغاز شد.

آغاز ثبت نام بن کتاب دانشجویی

از امروز شنبه ۲۸ فروردین ثبت نام برای دریافت کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب از  بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای دانشجویان سراسر کشور آغاز شد. این بن کارت های دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است.

دانشجویان از هم اکنون تا ساعت ۱۲ شب ١ اردیبهشت فرصت دارند با مراجعه به سامانه توزیع بن کارت دانشجویی به نشانی http://bon.tibf.ir درخواست خود را برای دریافت بن ١٠٠ هزار تومانی خرید كتاب ثبت كنند.

سهم دانشجو در دریافت بن های ١٠٠ هزار تومانی، ٦٠ هزار تومان است كه پرداخت آن از طریق اپلیكیشن «آپ» و پس از نهایی شدن فرایند ثبت نام انجام می شود. (بن دانش آموزی نیز ٥٠ هزاز تومان است كه٥٠ درصد آن به صورت یارانه و ٥٠ درصد سهم پرداختی دانش آموز است).

پس از پرداخت مبلغ بن کتاب، یک حساب بانکی توسط بانک شهر برای متقاضیان بن کتاب ایجاد شده و اطلاعات آن شامل شماره كارت، رمز دوم، cvv۲ و تاریخ انقضا از طریق پیامك برای دانشجو ارسال می شود. دانشجویان می توانند پس از دریافت اطلاعات كارت، بدون نیاز به کارت فیزیکی به آسانی با استفاده از اپلیکیشن آپ در تمامی غرفه های نمایشگاه  اقدام به خرید کتاب کرده و علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، از مزایا و جوایز در نظر گرفته شده برای پرداخت اپلیكیشنی بهره مند شوند.

بر اساس این گزارش، با هماهنگی های به عمل آمده با اپراتورهای تلفن همراه كشور، استفاده از اپلیکیشن آپ در مدت زمان برگزاری نمایشگاه هیچ هزینه ای برای اینترنت همراه بازدیدكنندگان نمایشگاه نخواهد داشت. لذا دارندگان سیم کارت های دائمی و اعتباری تمامی اپراتور ها می توانند به صورت رایگان و بدون کم شدن حجم ترافیک اینترنت همراه خود از طریق اپلیکیشن آپ و با استفاده از اعتبار بن کتاب خود اقدام به خرید کتاب کنند.

در خصوص کارت های فیزیکی هم لازم به ذکر است که متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو یا طلبه (به صورت اینترنتی یا از طریق آپ شرکت آسان پرداخت) برای دریافت بن کارت می بایست شخصاً و صرفاً به شعبه ای که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری کنند. کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود ولاغیر.

مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت نام در سامانه. هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه ای کتاب است.

زمان توزیع کارت ها هم از تاریخ ۸ تا پایان نمایشگاه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ است. کارت ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه کتاب امسال اعتبار داشته و از طریق دستگاه های کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران ١٥الی ٢٥ اردیبهشت سال جاری در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.


منبع: مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .