تبیان، دستیار زندگی
نخست وزیر ایتالیا از امضای قراردادی بین بانک یونیت کردیت به عنوان نخستین بانک غربی با مقامات ایرانی خبر داد و گفت: قرار است این بانک شعبه هایی را در اروپا و حتی ایران تأسیس کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین بانک غربی در ایران شعبه می زند

نخست وزیر ایتالیا از امضای قراردادی بین بانک یونیت کردیت به عنوان نخستین بانک غربی با مقامات ایرانی خبر داد و گفت: قرار است این بانک شعبه هایی را در اروپا و حتی ایران تأسیس کند.

بخش اقتصاد تبیان
متیورنتزی و روحانی

پس از سفر روحانی رئیس جمهور کشورمان به ایتالیا و رفت و آمد هیأت های تجاری ایتالیا طی یک سال اخیر به ایران امروز هیأتی متشکل از 40 شرکت ایتالیایی که در رأس آن رئیس کنفدراسیون صنایع ایتالیا و نخست وزیر این کشور حضور داشتند میهمان اتاق بازرگانی ایران برای رایزنی های بیشتر تجاری و نهایی کردن قراردادها بودند.

متیورنتزی نخست وزیر ایتالیا در این دیدار به سابقه کهن و تاریخی ایران و ایتالیا اشاره کرد و گفت: ما فقط برای قراردادهای تجاری به اینجا نیامده ایم بلکه سخن از دو تمدن قدیمی رم و رنسانس و ایران باستان است و احساس می کنیم میراث فرهنگی مشترکی در این زمینه داریم.

وی به نقش ایران در منطقه و فراتر از آن در دنیا اشاره کرد و گفت: باور عمیقی از طرف ایتالیا و اروپا وجود دارد که ایران می تواند بعد از توافق هسته ای نه تنها در منطقه بلکه در دنیا نقشی فراتر از آنچه است ایفا کند چرا که ما با بحران ها و چالش های زیادی در دنیا از جمله در زمینه مسائل نظامی مواجهیم که می تواند به بحران بشری تبدیل شود.

نخست وزیر ایتالیا در بخش دیگری از سخنان خود به بحران سوریه و یمن اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد 23 درصد قربانیان سوریه و یمن را کودکان و 17 درصد را زنان تشکیل می دهند که این آمارها خوشایند نیست. در کنار آن میلیون ها سوری طی این مدت سرزمین خود را ترک کرده اند و به کشورهای اروپایی پناه آورده اند تا جایی که طی یک سال گذشته میزان پناهندگان به ایتالیا 15 تا 20 درصد افزایش داشته است.

وی به دیدارهای خود با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان اشاره کرد و گفت: خانواده بزرگ ابراهیم می تواند سنگ بنای صلح را در دنیا ایجاد کند.

توجه به مسائل بانکی در راستای مبادلات تجاری نکته دیگری بود که نخست وزیر ایتالیا به آن اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین بانک غربی با نام یونیت کردیت قراردادی را با مقامات ایرانی بسته و قرار است شعبه هایی را در اروپا و حتی ایران تأسیس کند.

رنتزی همچنین احیای جاده ابریشم، همکاری در زمینه مد و صنایع غذایی همچون ماکارونی را از دیگر مواردی عنوان کرد که ایتالیایی ها به آن توجه ویژه دارند.


منبع: تابناک
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .