تبیان، دستیار زندگی
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر درباره شرایط حضور ایرانیان در عمره اظهار داشت: در صورتی که عربستان حکم دو پلیس خاطی را اعلام و آن ها را مجازات کند زمینه برای انجام این فریضه نیز فراهم خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شرط ایران برای اعزام به حج عمره

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر درباره شرایط حضور ایرانیان در عمره اظهار داشت: در صورتی که عربستان حکم دو پلیس خاطی را اعلام و آن ها را مجازات کند زمینه برای انجام این فریضه نیز فراهم خواهد شد.

بخش اجتماعی تبیان
قاضی عسگر

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر برگزاری حج عزتمندانه اظهار داشت: با این حال ما مصمم به انجام حجی مطلوب و عزتمندانه و بر پایه تفاهم و همکاری دو کشور با یکدیگر هستیم.
وی با بیان این که متاسفانه طی چند سال اخیر برخی افراد در آستانه مراسم حج و یا اعزام هیئت های مذاکره کننده به عربستان در رسانه ها و مطبوعات اظهار نظرهای غیر مسئولانه ای را مطرح می کنند که پایه و اساس منطقی ندارد، گفت: فردی که هیچ گونه نقشی در برگزاری حج ندارد چگونه می تواند اظهار کند که زائران ما امسال به حج نمی روند و سخن از تعطیلی حج به میان آورد؟
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود : ما همه ساله در انجام مذاکرات و هنگام امضای تفاهم نامه ها، مصالح ملی و عزت مردم ایران اسلامی را مد نظر داشته و هرگز اموری راکه با آن منافات داشته باشد نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.
وی لزوم هوشمندی و تدبیر در مذاکره با طرف سعودی را خاطرنشان ساخت و گفت: هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات در چارچوب سیاست های نظام برای حضور ایرانیان در مراسم حج که قطعا به تقویت وحدت امت اسلامی کمک می کند اقدام خواهد کرد.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به این که در سال های گذشته به مسئولان عربستان اعلام کرده ایم که امنیت مکه و مدینه را امنیت خود می دانیم، اضافه کرد: همه ساله تلاش کرده ایم که حجاج ایرانی در نظم کامل و با مراعات قوانین عربستان، حج را انجام دهند و خوشبختانه مسئولان آن کشور نیز بارها به این مهم اعتراف داشته اند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر افزود : زائران ایرانی نشان داده اند علاوه بر نظم و انضباط خاص خود همیشه به دنبال توجه به قرآن، دعا و تضرع و تقویت وحدت امت اسلامی بوده اند و قطعا اگر مذاکرات به نتیجه برسد امسال نیز بر همان اساس عمل خواهدشد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار داشت: سال گذشته برخی مشکلات بوجود آمده را قبل از حوادث سقوط جرثقیل و منا با گفت وگو با طرف مقابل حل کردیم و همواره معتقدیم مسائل مربوط به حج با تفاهم و گفت وگو با یکدیگر رفع خواهد شد.
سرپرست حجاج ایرانی با تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد فاجعه منا گفت: همه کسانی که پیگیر حوادث سال گذشته مسجدالحرام و منا هستند به خوبی می دانند که بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مجدّانه مسائل مربوط به آن دو فاجعه راپیگیری نموده و همچنان تا رسیدن به تمامی اهداف مورد نظر تلاش ها را ادامه خواهند داد.
وی افزود: در این ارتباط گام های مهمی در داخل برداشته شده و ان شاءالله با مذاکرات پیش رو امید است قول های داده شده مسئولان عربستان در رابطه با پرداخت دیه به بازماندگان نیز هرچه زودتر عملی شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این که زائران عزیزی که امسال عازم سفر حج هستند نگران نباشند، گفت: تمامی مشکلات سال گذشته با حضور کارشناسان در جلسات فراوان مورد بحث قرار گرفته و راهکارهای مقابله با آن ها و تضمین امنیت زائران مشخص شده است که به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر درباره شرایط حضور ایرانیان در عمره اظهار داشت: در صورتی که عربستان حکم دو پلیس خاطی را اعلام و آن ها را مجازات کند زمینه برای انجام این فریضه نیز فراهم خواهد شد.منبع : باشگاه خبرنگاران