تبیان، دستیار زندگی
وب بانک اطلاعات نشریات ایران یا مگ ایران دات کام از بهترین سایت های دایرکتوری نشریات کشور دراینترنت است. این پایگاه از سال 1380 تا کنون به عنوان یکی از مراجع غیر رسمی و قابل ملاحظه در حوزه اطلاعات نشریات از روزنامه گرفته...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بانک اطلاعات نشریات ایرانی در وب


بانک اطلاعات نشریات ایران یامگ ایران دات کام از بهترین سایت های دایرکتوری نشریات کشور دراینترنت است. این پایگاه از سال 1380 تا کنون به عنوان یکی از مراجع غیر رسمی و قابل ملاحظه در حوزه اطلاعات نشریات از روزنامه گرفته تا فصلنامه، خدمات اطلاع رسانی و حتی مشاوره ای خوبی را به علاقمندان رسانه های مکتوب کشور ارائه می کند.

در این پایگاه، اطلاعات شناسنامه ای و بعضا اطلاعات روزانه مطالب برخی نشریات کشور در سایت به صورت الکترونیکی و متنی ارائه شده است و اطلاعات بیش تر با عضویت علاقمندان امکان پذیر است.

13 موضوع اصلی از فنی و مهندسی گرفته تا تغذیه، به عنوان موضوعات اصلی برای نشریات کشور ارائه شده است که هر یک دارای زیر موضوع متعددی است.

فهرست الفبایی و موضوعی نشریات ایرانHTTP://WWW.MAGIRAN.COM/CATEGORY.ASP در این پایگاه، با وجود آن که سایت های رسمی کشور از این ضعف برخوردار هستند، یکی از مراجع خوب برای فعالان صنایع مختلف است که قصد آنان انتخاب نشریه مناسب فراخور نیاز خود است. فهرست کامل نشریاتی که متن آن ها در این سایت به روز رسانی می شوند درWWW.MAGIRAN.COM/FULLTEXTLIST.ASP در دسترس است.

سرویس جست و جوی حرفه‌ای مگ ایران امکانی برای مخاطبان است که توسط آن بتوانند به کاوش مطالب خود در یک بانک اطلاعات قوی و جامع بپردازند.

این امر از طریق نشانی:WWW.MAGIRAN.COM/SEARCHP.ASP امکان پذیر است. یکی از اقدامات جالب پایگاه که کم تر در سایت های فارسی به عنوان یک ابتکار نمود پیدا می کند، ایجاد بخش سرویس دهی غیر مستقیم اطلاعاتی رایگان به علاقمندان است.

مگ ایران توانسته است کانال ارتباط الکترونیکی کاربرانش را با علیرضا مختار پور، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ایجاد کند تا آن‌ها بتوانند از این راه با ایشان در ارتباط باشند.

جهت کسب اطلاعات بیش تر بهHTTP://WWW.MAGIRAN.COM/MIDC.ASP مراجعه کنید.

پاسخی که برای شما ارسال می شود، پاسخ رسمی معاون وزیر ارشاد است. این مساله در افزایش مخاطب یک پایگاه تاثیر زیادی دارد.

در پائین ایندکس سایت، علاوه بر ارائه لینک نشریات کشور، آخرین اخبار حوزه نشر و چاپ ایران نیز ارائه شده است که مگ ایران به امر به روز رسانی این بخش توجه کافی نشان می دهد.

سرویس خبری اخبار مطبوعات جهان، یکی از جمله جذاب ترین بخش های خبری سایت است که باید به آن اشاره داشت. در اختیار داشتن اطلاعات و اخبار از خود نشریات و فضای کاری آنها، مسئله مهمی است که برای بسیاری از علاقمندان مطبوعات جالب توجه است و این امر، از طریق مگ ایران دات کام، تا حدود زیادی قابل وصول است.

البته خدمات دیگری هم این سایت به علاقمندان عرضه می کند که اطلاعات کامل آن را می توانید از طریق نشانی:WWW.MAGIRAN.COM/SERVICES.ASP دنبال کنید.

منبع : هموطن سلام


مطالب مرتبط :

1. پورتال چیست؟

2. پر بیننده‌ترین صفحات "ویكی پدیا" معرفی شدند

3. معرفی شهرها و محله‌ها درسایت " ویكی مپیا"