تبیان، دستیار زندگی
اگر می خواهید نمره ی خود را در زیبایی بدانید، یا برای کودک دست به یقه ی خود نسخه ای بیابید که شادش کند و یا در مراسم خواستگاری عینکی نیره می زنید، مطالب زیر را از دست ندهید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

می خوام بیام خواستگاری...

اگر می خواهید نمره ی خود را در زیبایی بدانید، یا برای کودک دست به یقه ی خود نسخه ای بیابید که شادش کند و یا در مراسم خواستگاری عینکی تیره می زنید، مطالب زیر را از دست ندهید.

گروه زندگی تبیان
زندگی

شما چه نمره ای می گیرید؟!
چند لحظه به خانواده تان فکر کنید. تک تک اعضا را در نظر بگیرید. اگر قرار باشد به روابط بین اعضای خانواده از 1 تا 20 نمره بدهید، هر رابطه چه نمره ای می گیرد؟
خدایا، چرا من را زشت آفریدی؟
اگر خدا از همان اول هم قصدش این نبوده که ما زیبا باشیم چه؟ اگر همه تصورات ما اشتباه بوده باشد چه؟ برداشت های ما از زیبا بودن و زیبایی از اول چگونه شکل گرفته؟
راهنمایی زنانه برای رسیدن به ارگاسم
نرسیدن به ارگاسم فقط مشکل شما نیست. خیلی از زن ها در زندگی زناشویی خود با این مشکل دست به گریبان هستند. اگر می خواهید علت مشکلتان را پیدا کنید قبل از هر چیز افکار، احساسات و نگرش های جنسی خودتان را مورد کند و کاو قرار دهید
نسخه ای برای تحکیم خانواده تان دارید؟
توجه به توصیه های پیامبراکرم و ائمه اطهار در مورد راهها و روش های زندگی ایده آل همواره چراغ راهی بوده است برای کسانی که می خواسته اند زندگی خود را به مفهوم واقعی بر پایه اسلام بنا کنند در این میان توصیه های امام هادی (علیه السلام ) بسیار ارزشمند وخواندنی است.
آیا مهم ترین کلید زندگی را دارید؟
در زندگی هر کس لحظاتی هست که احساس یاس بر تمام ارکان زندگی غلبه می کند و امید در کوچه بن بست از حرکت می ایستد. این حس ممکن است فقط برای ساعاتی یا تمام عمر طول بکشد، اما چرا برخی افراد تسلیم نمی شوند و سعی می کنند، نا امیدی شان برطرف می شود و برخی نه؟
فرزندی که شاد است
خانواده مجموعه ای متشکل از زن، شوهر، فرزندان و در برخی مواقع مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها است. اگر اعضای یک خانواده بخواهند که خودشکوفا و با اعتماد به نفس بوده، همچنین بتوانند در خارج از محیط خانه در اجتماع نیز موفق باشند، لازم است، هنر همزیستی، مهارت های برقراری ارتباط با یکدیگر را یاد بگیرند.
نسخه برای افرادی که عینک تیره می زنند
پای صحبت خیلی ها که می نشینی، دایم حسرت این و آن را می خورند، به خصوص افرادی که سن و سالی ازشان گذشته و آن جور که باید و شاید، از لحظه های گران بهای زندگیشان استفاده نکرده اند و لذت نبرده اند و به قول معروف، در این دنیا، کار دندان گیری نکرده اند که دلشان را به آن خوش کنند!
با کودک دست به یقه چه کنم؟
بعضی از بچه ها وقتی در کنار چند کودک دیگر قرار می گیرند، به جای بازی و تعامل دوستانه، دست به یقه می شوند و کتک کاری راه می اندازند. بسیاری از والدین نمی دانند در این موقعیت باید چه رفتاری با کودکشان داشته باشند و در نتیجه به تنبیه کردن او می پردازند. غافل از این که با این کار احساس ترس و نا امنی را که ریشه رفتارهای پرخاشگرانه او است تقویت کرده و زمینه پرخاشگری بیشتر کودک را فراهم می کنند.
می خوام بیام خواستگاری اما...
اگر مراسم خواستگاری انجام شود، علاوه بر اینكه سنتی پسندیده رعایت شده است، به شناخت بهتری ازطرف مقابل دست می یابیم. یكی از دلایلی كه ازدواج جوانان را ناپایدار می كند، انتخاب همسربه صورت فردی است. معمولاً هنگامی كه ازدواج ها با حضور و موافقت خانواده ها صورت می گیرند، از پایداری بیشتری برخوردار می شوند.
مامانم اینا-مامانت اینا
دخالت والدین در زندگی فرزندان، داستان دیروز و امروز نیست، برخی از والدین به قصد کمک به فرزند، خواسته یا ناخواسته وارد جزییات زندگی آنها می شوند و بجای برداشت باری از دوش زندگی، گره به گره های زندگی شان اضافه می کنند و گاه حتی گره را کورتر و کورتر می کنند!مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.