تبیان، دستیار زندگی
نمایشگاه منطقه ای عفاف و حجاب برگزار می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایشگاه منطقه ای "عفاف و حجاب" برگزار می شود

حجاب

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه "عفاف و حجاب" با بیان این که حجاب و پوشش مناسب و فرهنگ سازی در راستای تحقق آن به بیان و گفتار صورت نمی گیرد، گفت: وقتی برای زن حجاب را مطرح می کنیم تلقی چندگانه ای برای آنان که فهم درستی از آن ندارند یا نمی خواهند داشته باشند مطرح می کنند که مغایر دستورات دین مبین اسلام است.

«احمد منفرد» وی تصریح کرد: زن موجود ارزشمندی است و مقام مادر به جایی ارتقا پیدا می کند که روایاتی داریم که "بهشت زیر پای مادران است".

فرماندار ویژه آمل با بیان این که حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی ارزشمندی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف است، گفت: زنان همپای مردان در تمام صحنه ها حضور دارند و در دفاع مقدس نیز خواهران بسیاری به مقام والای شهادت رسیدند و رشادت های ارزنده ای خلق کردند.

معاون استاندار مازندران افزود: در شکل گیری قیام و نهضت، زنان جایگاه بی بدیلی داشتند و این قشر فرهیخته اثرگذاری شاخصی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند.

وی ادامه داد: زنان در دوران انقلاب اسلامی هم حضور داشته و هم سایر اعضای خانواده را در این راستا بسیج کردند و این امر در دوران دفاع مقدس نیز استمرار داشته است.

منفرد تصریح کرد: امروز نیز دختران ما در عرصه های علمی و اجتماعی به نحو مطلوب و مناسبی میدان دار هستند و تلاش های والایی صورت می گیرد که امید داریم این روند در تمام امور تسری پیدا کند و این عزیزان در همه مناصب و مشاغل حضور داشته باشند.

فرماندار ویژه آمل خاطرنشان کرد: زنان به عنوان افرادی فرهیخته با قابلیت های بالایی هستند که دین مبین اسلام به آن توجه دارد اما در جوامع غربی و سکولار این نگاه دارای تفاوت کلی است.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: زنان باید در جامعه به گونه ای حضور پیدا کنند که همه قابلیت هایشان به عنوان انسان ظهور داشته باشد که این کار، نیاز به مصون سازی دارد و حجاب این کار را صورت می دهد.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها و کارهای فرهنگی در راستای تبیین این جایگاه است، گفت: حجاب یک پوشش نبوده بلکه فرهنگی متعالی و گرانقدر است که بخشی از آن متوجه مردان می شود.

منفرد با اشاره به این که نمایشگاه حجاب و عفاف همزمان با هفته آخر اردیبهشت ماه برگزار می شود، افزود: غیر از مازندران دو استان دیگر هم در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند تا بتوانند تنوع پوششی خود را ارائه دهند.

فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: کارگروه هایی در راستای برگزاری باشکوه نمایشگاه برگزار می شود تا بتوانیم با نتیجه خوبی کار را پیش ببریم و باید همه تمهیدات لازم صورت گیرد تا به اهداف خود دست پیدا کنیم.

به گزارش کمال نیوز در ادامه این نشست «زینب سلطانی»، مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه آمل اظهارداشت: کارهای جدیدی در سطح استان مازندران در حوزه بانوان صورت گرفت که از جمله، پخش مجموعه سی دی حجاب دانشجویی، مجموعه فرهنگی طلایه داران عفاف و حجاب، کارناوال حجاب و دیگر اقدامات بوده است.

وی تصریح کرد: همزمان با نمایشگاه حجاب و عفاف، نمایشگاهی از دستاوردهای زنان توانمند و در کنار آن معرفی مد و لباس ایرانی و اسلامی نیز ارائه می شود.

سلطانی افزود: دعوت از طراحان استانی و کشوری برای حضور در نمایشگاه صورت گرفته است و محصولات فرهنگی نیز ارائه می شود.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: غرفه مشاوره مذهبی در نمایشگاه راه اندازی خواهد شد و آموزش دوخت چادر و بستن شال و روسری نیز همزمان با برگزاری نمایشگاه صورت می گیرد.

....................
پایان پیام/ 167


خبرگزاری اهل بیت (علیهم‌السلام) - ابنا - اخبار شیعیان و تشیع

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .