تبیان، دستیار زندگی
خبرگزاری ایرنا به نقل از مجله اشپیگل نوشت: طبق تحقیقات و مطالعات موسسه آرشیو اسلام در آلمان، تعداد آلمانی‌هایی كه به اسلام گرویده‌اند به شدت افزایش یافته است. این مجله آلمانی روز شنبه در گزارشی زیر عنوان "آلمانی‌ه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نفوذ روز افزون اسلام در آلمان


خبرگزاری ایرنا به نقل از مجله اشپیگل نوشت: طبق تحقیقات و مطالعات موسسه آرشیو اسلام در آلمان، تعداد آلمانی‌هایی كه به اسلام گرویده‌اند به شدت افزایش یافته است.

این مجله آلمانی روز شنبه در گزارشی زیر عنوان "آلمانی‌ها اسلام را كشف كرده‌اند" افزود: بر پایه این تحقیقات كه مبسوط آن به زودی منتشر خواهد شد، بین ژوییه 2004تا ژوئن 2005میلادی حدود  4هزار نفر در آلمان به اسلام گرویده‌اند.

این گزارش اضافه كرد، بدین ترتیب تعداد گروندگان به اسلام در آلمان در این زمان چهار برابر ژوییه  2003تا ژوئن  2004 میلادی افزایش یافته است.

به نوشته اشپیگل، وزارت كشور آلمان این تحقیقات موسسه آرشیو اسلام در شهر زوئست را تامین مالی كرده است.

این نشریه با استناد به "سلیم عبدالله" كارشناس موسسه آرشیو اسلام افزود، در حالیكه در سال‌های گذشته بیشتر زنانی در آلمان به اسلام گرویده‌اند كه با همسر مسلمان ازدواج كرده‌اند، اخیرا این انگیزه در مسلمان شدن زنان نقش چندانی نداشته است.

اشپیگل با اشاره به اینكه انگیزه آلمانی‌ها از گرایش به سوی اسلام مختلف است نوشت: "محمد هرتسوگ" امام عده‌ای از مسلمانان در برلین معتقد است كه بسیاری از گروندگان به اسلام، مسیحیان معتقدی بوده‌اند كه به خاطر تردید به دین خود به اسلام گرایش یافته‌اند.

در آلمان با  82/5میلیون نفر جمعیت، حدود  3/5 میلیون مسلمان از كشورهای مختلف زندگی می‌كنند و تعداد زیادی مسجد و مراكز فرهنگی و دینی و سازمان های اسلامی نیز در این كشور فعال هستند.


لینک مطالب مرتبط:

دغدغه ای برای حكومت ها!

سوگند به قرآن کریم در کنگره امریکا!

قابل توجه دانشجویان مسلمان ایرانی!