تبیان، دستیار زندگی
باید از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در جهت کاهش آسیب ها استفاده کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باید از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در جهت کاهش آسیب ها استفاده کرد

مردم

به گزارش تبیان به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، امروز (23 فروردین) در نخستین گردهمایی علمی کاربردی معاونین داوطلبان جمعیت هلال احمر استان های کشور گفت: با توجه به توان و ظرفیتی که داوطلبین در اختیار دارند باید از آنان به خوبی استفاده شود.

وی افزود: در تدوین برنامه پنج ساله و برنامه سال 95 یک بیس نوشته شده است که قرار است با توجه به دیدگاه های استان ها از افکار، ایده ها و تجربیات مهم آنان استفاده شود.

رافع انتخابت جمعیت هلال احمر را یکی از مهمترین رویداد های پیش رو خواند و اظهارداشت: باید مسئله انتخابات برای همه افراد مهم باشد و نسبت به آن جدی بود تا قانون اجرا شود و اولویت اول انتخاب مجامع  شهرستانی باشد.

وی تصریح کرد: برنامه های هفته هلال احمر باید با انسجام و یکپارچگی بیشتر برگزار شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور کاهش دادن بحث آسیب های اجتماعی را یکی از دلایل برگزاری این دوره از کارگاه ها اعلام کرد و گفت: برای اینکه بتوانیم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم باید از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و بانگاه های اقتصادی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر این آسیب ها در جامعه کاهش نیابد و از آن پیشگیری نکنیم مطمئنا تبدیل به تهدید می شود.

رافع افزود: باید از ظرفیت ngo ها و بنگاه های اقتصادی و دستگاه های هم سوء استفاده کنیم که همه اینها یک فرصت است و اگر نادرست وارد شویم همه آنان تبدیل به یک تهدید می شود.

وی اظهارداشت: اگر یک هزار و 70 پروژه محرومیت زا  طی سال گذشته با مشارکت ngo ها در سراسر کشور انجام شد تلاش است امسال آن ارتقا دهیم.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .