تبیان، دستیار زندگی
سازمان ملل متحد قطعنامه های بسیاری در محکومیت تروریسم یا افراد و دولت های تروریست صادر کرده است. دولت ایالات متحده امریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، آلمان و حتی اسرائیل تروریسم را محکوم کرده و بعضی دولتها و سازمانها را به عنوان تروریست تحریم کرده اند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعریف متفاوت تروریسم از زبان رهبر

سازمان ملل متحد قطعنامه های بسیاری در محکومیت تروریسم یا افراد و دولت های تروریست صادر کرده است. دولت ایالات متحده امریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، آلمان و حتی اسرائیل تروریسم را محکوم کرده و بعضی دولتها و سازمانها را به عنوان تروریست تحریم کرده اند درحالیکه بیشتر آنها خود مرتکب اعمال تروریستی می شوند!.

فراوری : آزاده مرنی-بخش سیاست تبیان
‌حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با نورسلطان نظربایف

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با "نورسلطان نظربایف" رئیس جمهوری قزاقستان با اشاره به ضرورت افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، بین المللی و مبارزه با تروریزم خاطرنشان کردند: برخی قدرتها به ویژه امریکا در ادعای مبارزه با تروریزم صادق و جدی نیستند اما کشورهای اسلامی می توانند با همکاری های صادقانه، این تهدید را از جهان اسلام دور کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای کمک آمریکایی ها به داعش در عراق را نمونه ای از برخوردهای غیرصادقانه ائتلافهای گوناگون مدعی مبارزه با تروریزم برشمردند و گفتند: آنها برای توجیه برخوردهای دوگانه خود، تروریزم را به دو نوع خوب و بد تقسیم می کنند.
رهبر انقلاب با اشاره به ملیت اروپایی عاملان حوادث تروریستی در اروپا و همچنین حضور پر رنگ افرادی از این کشورها در گروههای تروریستی در سوریه و عراق، افزودند: این واقعیت ها نشان دهنده جدی نبودن غرب و به ویژه امریکایی ها در مبارزه با تروریزم است.
درواقع و بی شک "تروریسم" (Terrorism) یکی از مسائل و مشکلات مهم جامعه کنونی است. دنیای کنونی تروریسم را بسان آفتی همسنگ اعتیاد به مواد مخدر و تجاوز به حقوق مسلم انسان ها و ملت ها و افراختن آتش جنگ شناخته است.
ایشان دنیای امروز را دنیایی متلاطم توصیف کردند و افزودند: کشورهای اسلامی امروز از سویی با خطر گروه های تروریستی که به نام اسلام و در واقع علیه اسلام و مسلمانان فعالیت می کنند، مواجهند و از سوی دیگر برخی قدرت های غربی تمایل ندارند که کشورهای مسلمان، متحد و در کنار یکدیگر باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای، مقابله با خطر تروریزم و برخوردهای دوگانه قدرتها را نیازمند افزایش همکاری کشورهای اسلامی در چارچوب سیاستهای عقلانی و منطقی دانستند و گفتند: ما با کشورهای مسلمان احساس برادری می کنیم و مواضع ایران و قزاقستان نیز در بسیاری از مسائل جهانی یکسان است.

درواقع و بی شک "تروریسم" (Terrorism) یکی از مسائل و مشکلات مهم جامعه کنونی است. دنیای کنونی تروریسم را بسان آفتی همسنگ اعتیاد به مواد مخدر و تجاوز به حقوق مسلم انسان ها و ملت ها و افراختن آتش جنگ شناخته است

رهبر انقلاب با اشاره به همکاری های قزاقستان با ایران در مجامع بین المللی تأکید کردند: با وجود «دین، تاریخ و فرهنگ مشترک» و «ظرفیت های فراوان دو کشور»، روابط تجاری و اقتصادی در سطح نازلی قرار دارد و ما از افزایش همکاری ها در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و همچنین همکاری در موضوع رژیم حقوقی حوزه دریایی مشترک استقبال می کنیم.
رئیس جمهور قزاقستان، تروریزم را تهدیدی جدی خواند و با اشاره به بروز حوادث تروریستی در غرب و تلاش غربی ها برای معرفی اسلام به عنوان نماد تروریزم، گفت: تروریزم و سیل مهاجرت آوارگان، در واقع ناشی از مقابله با دولت های قانونی کشورهای منطقه توسط قدرتهای غربی است، زیرا هنگامی که دولت مرکزیِ با ثبات در کشوری از بین برود، تروریزم جانشین آن می شود.
نظربایف با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران و نفوذ معنوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در کشورهای اسلامی گفت: من با نظرات جنابعالی در خصوص وحدت جهان اسلام کاملاً موافقم و باید به همه جهان نشان دهیم که اسلام، دینِ پیشرفت، اتحاد و مبارزه با تروریزم است.
اینها درحالی است که امروزه جامعه جهانی تروریسم را بطور درست محکوم کرده است. سازمان ملل متحد قطعنامه های بسیاری در محکومیت تروریسم یا افراد و دولت های تروریست صادر کرده است. دولت ایالات متحده امریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، آلمان و حتی اسرائیل تروریسم را محکوم کرده و بعضی دولتها و سازمانها را به عنوان تروریست تحریم کرده اند درحالیکه بیشتر آنها خود مرتکب اعمال تروریستی می شوند!!منبع : فارس / آفتاب