تبیان، دستیار زندگی
طرح توسعه حرم حضرت زینب (س)
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرح توسعه حرم حضرت زینب (س)

حرم

وزیر گردشگری سوریه از طرح توسعه منطقه زینبیه و اطراف حرم مطهر حضرت زینب (س) در دمشق خبر داد.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، بشر یازجی وزیر گردشگری سوریه در گفتگو با مجله «مرایا» اظهار داشت: کمیته ای برای توسعه منطقه زینبیه و اطراف حرم حضرت زینب (س) تشکیل شده است.

وی با بیان این مطلب افزود: علیرغم بحران سوریه و کاهش شمار زائران حرم حضرت زینب، اعزام زائران به دمشق همچنان وجود دارد. با اتخاذ تدابیر لازم و همکاری با دفاتر سیاحتی و زیارتی و طرف های ذیربط و ارائه تسهیلات لازم، سعی شد که زائران اعزامی به سوریه افزایش یابد. در همین رابطه در تاریخ ۲۰۱۵/۱۰/۸ یادداشت تفاهمی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق انجام شد.

یازجی در ادامه گفت: همچنین هیئتی از وزارت گردشگری سوریه برای به جریان انداختن بندهای یادداشت تفاهم مذکور به تهران سفر کرد. ارتباط با هیئت ها و مراجع دینی و آژانس های مسافرتی در ایران و عراق و نیز روسیه و برخی کشورهای دوست در راستای توسعه گردشگری دینی اسلامی و مسیحی همچنان ادامه دارد.

وزیر گردشگری سوریه خاطرنشان کرد که از آغاز بحران سوریه تاکنون ۳۱۸ هتل و مراکز اقامتی مسافران و ۹۷۶ رستوران و اماکن تفریحی و ۴۲۴ مرکز گردشگری به صورت کامل یا جزئی آسیب دیده اند.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: سوریه دارای ۱۴ هزار اثر تاریخی و ۶۵ قلعه است و بر کسی پوشیده نیست که تخریب شهرها و آثار تاریخی و باستانی سوریه توسط گروه های مسلح و تروریستی اقدامی برنامه ریزی شده در راستای نابودی میراث تاریخی و فرهنگی این کشور انجام شده است.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.