تبیان، دستیار زندگی
شیعه شدن یک بانوی آفریقایی در حرم امام رضا(ع)
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیعه شدن یک بانوی آفریقایی در حرم امام رضا(ع)

خبرگزاری

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی بیان کرد: 'آلماز مارداس' بانوی 20 ساله اهل کشور اتیوپی که از شش سال پیش تاکنون در کشور لبنان ساکن است در نخستین تشرف خود به حرم مطهر رضوی به اسلام گروید.

«سید جواد هاشمی نژاد» با بیان اینکه این بانوی تازه مسلمان انگیزه خود را از پذیرش دین اسلام، اصول عقلایی این دین دانست ادامه داد: مراسم گفتن شهادتین این بانو و گرویدن وی به اسلام با تلاش و پیگیری مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد.

وی گفت: به این بانوی آفریقایی هدایایی از جمله قرآن مجید به زبان عربی، کتاب انسان 250 ساله، گزیده ای از زندگی امام رضا(ع)، زندگینامه حضرت فاطمه زهرا(س)، سجاده و چادر نماز و سنگ مضجع به منظور مطالعه و تبرک و تیمن اهدا شد.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی همچنین اظهار کرد: پارسال نیز 10 نفر از زائران غیرایرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف گردیدند به دین اسلام گرویده و شیعه شدند.

وی افزود: این 10 نفر از کشورهای اروپایی و آمریکایی و به صورت عمده از پیروان دین مسیحیت بودند که در حرم مطهر رضوی شهادتین را بر زبان آوردند، ضمن اینکه آنان همگی زنان و مردانی جوان بودند.

به گزارش ایرنا، مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی شامل واحدهای راهنمای زائر، مراسم و محافل، آموزش و نشستهای تخصصی، کلاسهای آموزشی و کارگاههای تخصصی، همایشها، پاسخگویی به مسائل شرعی، بخش ادب و هنر، کاروانها، گردشگران و تشرف به اسلام است.

سالانه حدود 27 میلیون زائر ایرانی و غیرایرانی و گردشگر خارجی به حرم مطهر رضوی وارد می شوند.

……………..
پایان پیام/ ۲۷۰


خبرگزاری اهل بیت (علیهم‌السلام) - ابنا - اخبار شیعیان و تشیع

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.