تبیان، دستیار زندگی
مبنای این تصمیم گیری مصوبات سال های گذشته دولت بوده که در آن تصریح شده است خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نمی توانند از سوخت سهمیه ای استفاده کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کدام خودروها سهمیه سوختشان قطع می شود؟

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از قطع سهمیه خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث خبر داد و افزود: سهمیه این خودروها قطع و یا به حداقل کاهش می یابد.

بخش اقتصاد تبیان
بنزین

مبنای این تصمیم گیری مصوبات سال های گذشته دولت بوده که در آن تصریح شده است خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نمی توانند از سوخت سهمیه ای استفاده کنند.
سیدمحمد مهدی پیغمرزاده افزود: مبنای این تصمیم گیری مصوبات سال های گذشته دولت بوده که در آن تصریح شده است خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نمی توانند از سوخت سهمیه ای استفاده کنند.
وی افزود: علاوه بر مصوبات دولت، نمایندگان مجلس نیز در قانون بیمه شخص ثالث که اخیرا مصوب شد، ستاد مدیریت سوخت را مکلف کردند تا از صدور کارت سوخت برای خودروهای فاقد بیمه ثالث جلوگیری نماید.

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت درخصوص زمان اجرای این طرح گفت: ظرف یک الی دو ماه آینده این طرح اجرایی خواهد شد و مناسب است افرادی که خودروی آنها فاقد بیمه است در اسرع وقت خودروی خود را بیمه کنند تا سهمیه نفت گاز آنها قطع نشود

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به بررسی های انجام شده در خصوص خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث اشاره کرد و افزود: بر اساس گزارشات واصله، بخشی از خودروهایی که سوخت قاچاق می کنند، به اینصورت است که خودرو متوقف بوده و فعالیتی ندارد و از طریق اجاره کارت سوخت و ارسال به مناطق مرزی، کسب درآمد نامشروع می کنند و لذا این خودروها انگیزه و ضرورتی برای بیمه کردن خودرو ندارند چراکه اصلا ترددی انجام نمی دهند.
پیغمبرزاده تاکید کرد: بر اساس قانون، خودروی فاقد بیمه، اجازه تردد ندارد و هیچگونه خدماتی نیز به آن تعلق نمی گیرد.
وی ادامه داد: برنامه ریزی ها و اقدامات کارشناسی برای اجرای این طرح از حدود یک سال قبل آغاز و اطلاعات خودروهایی که بیمه شخص ثالث ندارند با همکاری بیمه مرکزی و نیروی انتظامی احصاء و به ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت اعلام شد و ستاد نیز با هماهنگی شرکت پخش فرآورده های نفتی، سهمیه سوخت آنها را حداکثر تا دوماه آینده قطع خواهد کرد.
معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت درخصوص آخرین آمار خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث گفت: حدود 50 هزار خودروی سنگین شناسایی شده که در سال 94 فاقد بیمه شخص ثالث بوده اند.
پیغمبرزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کارت سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث ابطال خواهد شد؟ گفت: با توجه به اینکه در بخش نفت گاز، سیستم تخصیص سوخت به صورت آنلاین است، نیازی به ابطال کارت سوخت نبست و این کار به صورت سیستمی و نرم افزاری انجام می شود. بدیهی است پس از بیمه کردن خودرو، با برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته، سهمیه آنها بار دیگر برقرار خواهد شد.
معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت درخصوص زمان اجرای این طرح گفت: ظرف یک الی دو ماه آینده این طرح اجرایی خواهد شد و مناسب است افرادی که خودروی آنها فاقد بیمه است در اسرع وقت خودروی خود را بیمه کنند تا سهمیه نفت گاز آنها قطع نشود.


منبع : ایسنا