تبیان، دستیار زندگی
تنوع خودروهای داخلی در سال های گذشته پایین بوده است به گونه ای که سال هاست خودروهایی چون پراید و پژو 405 در کشور تولید می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا مردم خودروی چینی می خرند؟

تنوع خودروهای داخلی در سال های گذشته پایین بوده است به گونه ای که سال هاست خودروهایی چون پراید و پژو 405 در کشور تولید می شود.

بخش اقتصاد تبیان
خودروهای چینی

شهرام آزادی اظهار کرد: تنوع خودروهای داخلی در سال های گذشته پایین بوده است به گونه ای که سال هاست خودروهایی چون پراید و پژو 405 در کشور تولید می شود.

وی با بیان اینکه مردم دیگر شکل ظاهری خودروهایی چون پراید و پژو 405 را نمی پسندند، خاطرنشان کرد: بیشتر خودروهای داخلی دیگر جذابیتی برای مردم ندارند به همین دلیل مصرف کنندگان سراغ خودروهای چینی با قیمت های مشابه می روند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: در سال های اخیر انتظارات مصرف کنندگان از کیفیت و ظاهر خودروها افزایش یافته و دیگر نمی توان خودروهایی که 20 سال است با یک شکل در کشور تولید می شوند را به آنها فروخت.

وی افزود: در این زمینه نکته مهم این است که سطح فن آوری و کیفیت برخی از خودروهای چینی عرضه شده در کشور بالاتر از خودروهای داخلی است به این دلیل نیز مصرف کنندگان خودروهای چینی را به خودروهای داخلی ترجیح می دهند.

آزادی با بیان اینکه چینی ها به خوبی توانستند موضوع کمبود تنوع در بازار خودروی ایران را تشخیص دهند، تصریح کرد: در نتیجه خودروسازان چینی توانسته اند با عرضه خودروهای جدید با ظاهر مناسب و به روز، بخشی از بازار خودروهای داخلی را از آن خود کنند.


منبع: فرهنگ نیوز
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .