تبیان، دستیار زندگی
مسیرهای اتوبوسرانی برای بازدید از نمایشگاه کتاب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسیرهای اتوبوسرانی برای بازدید از نمایشگاه کتاب

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران از تمهیدات سازمان جهت سهولت رفت و آمد بازدیدکنندگان بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهرآفتاب خبر داد.

مسیرهای اتوبوسرانی برای بازدید از نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پیمان سنندجی با بیان اینکه ۵۰ اتوبوس به شهرآفتاب جهت رفت و آمد مردم برای بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اختصاص یافته است، گفت: این تعداد اتوبوس از ۶ مسیر انتخاب شده، بازدیدکنندگان را به شهرآفتاب می رساند.

وی سپس مسیرهای انتخاب شده اتوبوس ها برای جابجایی بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب تهران در شهرآفتاب را به شرح زیر اعلام کرد:

مسیر اول: میدان صنعت- بزرگراه شهید فضل الله نوری- میدان آزادی- بزرگراه آیت الله سعیدی- بزرگراه خلیج فارس، نمایشگاه شهر آفتاب.
مسیر دوم: میدان آزادی ٓ بزرگراه آیت الله سعیدی- خلیج فارس، نمایشگاه شهرآفتاب.
مسیر سوم: میدان رسالت- بزرگراه امام علی(ع) - خلیج فارس، نمایشگاه شهرآفتاب.
مسیر چهارم: پایانه خاوران- بزرگراه آزادگان- خلیج فارس و نمایشگاه شهرآفتاب.
مسیر پنجم: میدان راه آهن- خیابان دشت آزادگان- بلوار تندرویان- بزرگراه خلیج فارس، نمایشگاه شهر آفتاب.
مسیر ششم: پایانه جنوب ٓ بزرگراه بعثت- میدان بهمن- بزرگراه خلیج فارس نمایشگاه شهرآفتاب.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران اتوبوس ها همچنین گفت: اتوبوس ها از ساعت شروع کار نمایشگاه کتاب تهران حرکت می کنند و کار آن ها تا اتمام ساعت کار نمایشگاه ادامه دارد.

اعلام برنامه های استان ها برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران

در خبری دیگر مربوط به نمایشگاه کتاب؛ مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعلام برنامه های ۹ استان یزد، گلستان، لرستان، سمنان، بوشهر، خوزستان، ایلام، اصفهان و تهران در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

محمدمهدی احمدی با بیان اینکه در دوسال گذشته ۲۰ استان در رابطه با بررسی وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان های خود در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده اند، گفت: با مصوبه شورای تعاملات استانی در اواخر سال گذشته ۹ استان جهت حضور در نمایشگاه به منظور معرفی ظرفیت های فرهنگی خود انتخاب شدند.

وی با اشاره به اعلام برنامه های استان های شرکت کننده در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، افزود: استان های منتخب برنامه های خود را اعلام کرده اند و برنامه هایی همچون تئاتر خیابانی، برگزاری نمایشگاه هنری و نشست های فرهنگی و اجتماعی در میان برنامه های استان ها وجود دارد.

مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجموعه نشست های استان ها ی شرکت کننده در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در کتاب پنجره ها به چاپ خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، استان های تهران (۱۶ اردیبهشت)، اصفهان (۱۷ اردیبهشت)، ایلام (۱۸ اردیبهشت)، بوشهر (۱۹ اردیبهشت)، خوزستان (۲۰ اردیبهشت)، گلستان (۲۱ اردیبهشت)، یزد (۲۲ اردیبهشت)، لرستان (۲۳ اردیبهشت) و سمنان (۲۴ اردیبهشت) در ایام نمایشگاه به برگزاری برنامه و معرفی ظرفیت های فرهنگی خود می پردازند.

برنامه های کمیته تشریفات نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نهایی شد

خبر دیگر از نمایشگاه کتاب اینکه، مدیر تشریفات بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تایید و نهایی شدن طرح و برنامه های این کمیته در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: کارهای زیرساختی تشریفات نمایشگاه کتاب تهران هفته آینده انجام می شود.

داریوش رضوانی با بیان اینکه تشریفات نمایشگاه کتاب تهران در شهرآفتاب جانمایی شده است، گفت: بخش های مختلف کمیته جانمایی شده است و کارهای زیرساختی در هفته آینده انجام می شود.

وی درباره دعوت شخصیت های دولتی برای حضور در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران افزود: برنامه ریزی به منظور دعوت از شخصیت ها جهت حضور در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دست انجام است. همچنین نشست ها و برنامه هایی برای برخی از این شخصیت ها در نظر گرفته شده است.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.


منبع: مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .