سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جراح زیبایی که با مدرک دیپلم پول های میلیونی از بیمارانش می گرفت از سوی ماموران پلیس پایتخت دستگیر شد. این جراح قلابی با گذاشتن عکس های خود با لباس پزشکی در اینستاگرام مشتری جذب می کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویزیت های ۵۰ میلیونی جراح دیپلمه

جراح زیبایی که با مدرک دیپلم پول های میلیونی از بیمارانش می گرفت از سوی ماموران پلیس پایتخت دستگیر شد. این جراح قلابی با گذاشتن عکس های خود با لباس پزشکی در اینستاگرام مشتری جذب می کرد.

بخش اجتماعی تبیان 

جراح قلابی

پنجم اسفندماه سال ٩٤ بود که زن جوانی با مراجعه به دادسرای ویژه جرایم پزشکی و طرح شکایتی عنوان کرد که شخصی با معرفی خود به عنوان «جراح زیبایی» و به بهانه انجام عمل زیبایی اقدام به گرفتن مبلغ ٥٠ میلیون تومان از وی کرده و پس از آن متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل عنوان پزشک و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ١٩ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شاکی پرونده پس از حضور در اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «از طریق یکی از دوستان با شخصی که خود را جراح زیبایی معرفی می کرد، آشنا شدم. او با ادعای انجام جراحی تضمینی زیبایی مرا راضی به انجام جراحی کرد و به این بهانه، در چندین نوبت مبلغ ٥٠ میلیون تومان از من دریافت کرد».

شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «این جراح پس از دریافت پول مدعی شد که قصد انجام یک مسافرت خارج از کشور را دارد و به این بهانه زمان عمل جراحی را به تاخیر انداخت. در این مدت که از وی خبری نبود با تعدادی از دوستان و همچنین برخی پزشکان متخصص مشورت کردم و از عمل جراحی منصرف شدم. به همین خاطر برای بازپس گرفتن پول خود به محل زندگی جراح زیبایی در منطقه یوسف آباد که مطب او بود رفتم و درخواست بازپس گیری پول خود را کردم. آقای «معین» چندین روز از من مهلت خواست اما پس از گذشت این مدت، زمانی که به خانه وی رفتم، متوجه شدم که او از آنجا به مکان دیگری رفته است. جهت پیگیری موضوع به سازمان نظام پزشکی رفتم اما در آنجا به من اعلام شد که اصولا پزشکی با مشخصات دکتر «معین» در میان پزشکان سازمان نظام پزشکی وجود ندارد».

تحقیقات پلیسی

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که معین ٣٤ ساله از طریق شبکه های مجازی به ویژه «اینستاگرام» و «لاین» اقدام به قرار دادن تصویر خود با لباس پزشکی و همچنین اعلام مشخصات خود تحت عنوان پزشک و جراح زیبایی کرده است؛ همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که «معین» تا چندی پیش نیز با یک دستگاه خودرو بی ام و به ارزش ٨٠٠ میلیون تومان تردد داشته که به تازگی نسبت به فروش خودرو نیز اقدام کرده است.

در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی محل سکونت «معین» در منطقه
یوسف آباد ٓ خیابان شهید جهان آرا شدند که این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت و متهم در ١٦ فروردین ماه امسال دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
با دستگیری و انتقال این مرد به اداره سیزدهم، در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم به هیچ عنوان سابقه تحصیل در هیچ کدام از دانشگاه های کشور را ندارد و صرفا دارای مدرک تحصیلی دیپلم است.

متهم در اظهاراتش به جعل عنوان پزشک و جراح زیبایی اعتراف کرد و گفت: «چند سال پیش در آزمون ورودی در رشته پزشکی قبول شدم ولی به دلایل شخصی از ورود به دانشگاه انصراف دادم. با این وجود در میان بستگان و دوستان نمی توانستم عنوان کنم که از ادامه تحصیل در رشته پزشکی انصراف داده ام. پس از گذشت چند سال و درحالی که تمامی دوستان و بستگان مرا به عنوان دانشجوی پزشکی می شناختند، مدعی شدم که مقطع عمومی پزشکی را به پایان رسانده و درحال طی کردن دوره تخصصی هستم».

متهم درباره معرفی خود به عنوان جراح زیبایی نیز به کارآگاهان گفت: «در حالی که پس از گذشت چند سال دیگر در بین بستگان به عنوان پزشک متخصص معرفی می شدم، از طریق ایشان و همچنین شبکه های مجازی با تعدادی از خانم هایی آشنا شدم که قصد انجام عمل جراحی زیبایی را داشتند. با طرح این ادعا که به زودی مطب خود را افتتاح خواهم کرد، آنها را جهت انجام معاینات پزشکی و صحبت درباره نحوه انجام عمل جراحی و هزینه های آن، به محل سکونت خود دعوت می کردم و مدعی می شدم که جراحی در یک کلینیک مجهز پزشکی در منطقه نیاوران انجام خواهد شد و به این شیوه و ترفند، اقدام به گرفتن پول از آنها می کردم».

ادعاهای این مرد کافی بود تا متهم با قرار قانونی، جهت انجام تحقیقات و شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شاکیان پرونده در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی قرار گیرد.


منبع: تابناک

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین