سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دانشجوی سوئیسی، مسلمان شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانشجوی سوئیسی، مسلمان شد

 
مسلمان

به گزارش تبیان دریافتی ایرنا به نقل از نمابر شامگاه سه شنبه روابط عمومی آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)، در این مراسم آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت آستان از روی آوردن این جوان اروپایی به دین اسلام و مذهب شیعه به منزله افزوده شدن برادری به جمع برادران دینی و اسلامی یاد كرد و گفت : امید است خداوند ایشان را ثابت قدم كرده و با ادامه تحقیق در زمینه اسلام در آینده یكی از مبلغان وارسته شود.
آیت الله دستغیب ادامه داد : اگر امروز بخواهیم حقایق اسلام را درك كنیم باید با قرآن انس گرفته و در راستای عترت پیامبراكرم(ص) حركت كنیم تا به واقعیت اسلام پی ببریم.
وی با بیان اینكه امروز اسلام با حقیقت و درخشش آن یك حجت همیشگی است گفت: اسلام همواره مدافع مظلومان بوده و تقابل با ظلم و استكبار است.
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) همچنین با اشاره به نامه‌های رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی تصریح كرد: این نامه‌ها به موقع نگاشته شدند و تاثیر بسزایی در ترویج اسلام ناب داشتند.
آیت‌الله دستغیب به جایگاه رفیع و با عظمت اسلام اشاره و تصریح كرد: در اسلام ترور، خشونت و حركت ظالمانه وجود ندارد و اگر مجازاتی نیز پیش‌بینی شده، ویژه افراد متجاوز است و این نشان دهنده آن است كه اسلام در مقابل افراد متجاوز بی تفاوت نیست.
منتخب اول مردم استان فارس در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خاتمه خطاب به جوان دانشجوی سوئیسی كه پس از گرویدن به اسلام با بانوی مسلمان ایرانی ازدواج كرده توصیه كرد: در مسیر علمی و تحصیلی خود تحقیقات اسلامی را پیگیری و حقیقت اسلام را به گونه واقعی شناخته و مبلغ شایسته‌ای برای اسلام باشد.
براساس این گزارش، در این مراسم آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت معظم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) یك جلد قرآن كریم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و چند جلد كتاب دیگر ترجمه شده در زمینه شناخت بیشتر اسلام تقدیم جوان تازه مسلمان شده سوئیسی كرد.
همچنین در این مراسم پس از مشرف شدن جوان سوئیسی به اسلام عقد دائم این زوج جوان توسط تولیت معظم آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) جاری شد.
براساس این گزارش جوان سوئیسی تازه مسلمان شده خواست تا نامش برده نشود.
پیش تر و در ایام نوروز امسال نیز یك جوان آلمانی با حضور در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به دین اسلام و مذهب شیعه روی آورد.
3002/ 5054**1565


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .