وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در مطلب گذشته به خوبی با مفهوم زاویه محاطی آشنا شدید. حال در این بخش می خواهیم نسبت زاویه محاطی به زاویه مرکزی را مورد بررسی قرار دهیم. ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زاویه مرکزی و زاویه محاطی

دایره

در این بازی آموزشی دانش آموزان ابتدایی مقطع ششم به خوبی با مفهوم (زاویه مرکزی و زاویه محاطی ) آشنا خواهند شد.

شرح بازی آموزشی

در مطلب گذشته به خوبی با مفهوم زاویه محاطی آشنا شدید. حال در این بخش می خواهیم نسبت زاویه محاطی به زاویه مرکزی را مورد بررسی قرار دهیم.

برای انجام این بازی آموزشی ابتدا همان گونه که در شرح آن نیز اشاره شده است می بایست دو نقطه متفاوت به دلخواه بر روی محیط دایره مشخص کنید. برای این کار می توانید با کمک موس بر روی هر جایی از محیط دایره که مد نظرتان بود کلیک نمایید همانند شکل زیر، سپس برای رفتن به مرحله بعد بر روی دکمه (ادامه) کلیک نمایید.

دایره

در این مرحله نیز می بایست طبق توضیح ارائه شده سه نقطه به دلخواه خارج از زاویه ذکر شده ایجاد نمایید تا یک زاویه محاطی ایجاد شود. این کار را نیز می توانید مانند مرحله قبل با کمک موس انجام دهید همانند شکل زیر سپس بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

دایره

در این مرحله همان طور که در شکل زیر می بینید، می توانید دایره ایی را که قبلا زوایای مرکزی و محاطی را روی آن اجاد نموده ایید به همراه جدولی که به صورت کامل مشخصات کامل زوایای رسم شده است مشاهده نمایید.

دایره

همان طور که در شکل فوق نیز مشخص است به مشخصات دو دایره دیگر نیز نیاز داریم تا جدول ما کامل شود و بتوانیم نتیجه مورد نظر خود را حاصل نماییم. برای این منظور می بایست بر روی کلید ادامه کلیک و همانند مراحل گذشته عمل نماییم یعنی در ابتدا یک زاویه مرکزی و سپس یک زاویه محاطی را ایجاد نماییم تا دایره های دوم و سوم با مشخصات جدید در جدول پایانی ایجاد شود.

حال با توجه به توضیحات ارائه شده می توانید بازی آموزشی زیر را انجام دهید.

 
جهت دانلود بازی آموزشی کلیک نمایید.


یادگیری سایت تبیان - تهیه و تنظیم: مریم فروزان کیا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین