تبیان، دستیار زندگی
منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی گفت : اقتصاد مقاومتی و چالش های اجتماعی اولویت های مجلس دهم است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اصلاح طلبان و اقتصاد مقاومتی

منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی گفت : اقتصاد مقاومتی و چالش های اجتماعی اولویت های مجلس دهم است.

بخش سیاست تبیان
عارف

محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی درباره ضرورت تحقق شعار امسال که با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده است، اظهار داشت : سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که جزو دغدغه های مقام معظم رهبری بود در اواخر سال 92 تصویب شد و کار خوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت و بعد با اصلاحاتی که ایشان اعمال کردند سیاست ها ابلاغ شد.
وی ادامه داد:  واضح بود که جهت گیری های اقتصادی کشور سیاست های اقتصاد مقاومتی است که از یک طرف اقتصاد را مقاوم سازی می کند و از طرف دیگر نگاه به داخل و بحث معیشت جزو اولویت های سیاست های کلی است. حقیقتاً کشور ما پتانسیل بالایی دارد و می تواند به اتکای امکانات انسانی و فیزیکی داخل کشور رشد 8 درصد، اشتغال بالا، معیشت مردم و کاهش فقر را دنبال کند.
رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، گفت: دولت با تشکیل این ستاد اقداماتی را آغاز کرده است و ما نیز در شعار انتخاباتی خود به موضوع رشد اقتصادی رسیدیم.

در کنار اولویت اقتصادی در دو سال آینده باید اولویت چالش ها و آسیب های اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم و مجلس آینده باید اولویت دوم خود را آسیب های اجتماعی قرار دهد

عارف با بیان "برنامه انتخاباتی ما 126 محور دارد" یادآور شد: در بخش اقتصادی برنامه انتخاباتی ما، نخستین محور اصلاحات ساختاری و دومین اولویت اقتصاد مقاومتی بود، بنابراین اقتصاد مقاومتی جزو اولویت های ما محسوب می شود و خوشبختانه با تأکید مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال با عنوان "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" امید دارم اولویت برنامه ششم که شاید اولین خروجی مجلس دهم باشد، تأکید بر اقتصاد مقاومتی باشد.
وی اولویت بعدی مجلس دهم را موضوع چالش ها و آسیب های اجتماعی دانست و گفت: در کنار اولویت اقتصادی در دو سال آینده باید اولویت چالش ها و آسیب های اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم و مجلس آینده باید اولویت دوم خود را آسیب های اجتماعی قرار دهد.
منتخب مردم تهران در مجلس دهم تأکید کرد: براساس سند چشم انداز ما باید جایگاه اول در منطقه را داشته باشیم؛ ولی متأسفانه در دو برنامه چهارم و پنجم عملاً کاری صورت نگرفت و ما باید کار 20ساله را تقریباً در 10 سال انجام دهیم. تصور می کنم در فضای جدید و جهت گیری هایی که مجلس و دولت خواهند داشت، امیدواریم که در سال 1404 به اهداف کمّی سند چشم انداز برسیم.
وی در پایان از تشکیل جلسه کمیسیون اقتصاد مقاومتی در زیرمجموعه خود خبر داد و خاطرنشان کرد: نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه در ذیل مجموعه بنده روز گذشته تشکیل شد.منبع: تسنیم