درچند سال اخیر با ورود مواد منفجره و محترقه چینی، علاوه بر ایجاد خسارت به اموال عمومی، آسیب های جدی به سرمایه های کشور وارد می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به کمپین پرویز پرستویی بپیوندید

درچند سال اخیر  با ورود مواد منفجره و محترقه چینی، علاوه بر ایجاد خسارت به اموال عمومی، آسیب های جدی به سرمایه های کشور وارد می شود؛ اتفاق ناگوار هفته گذشته در اسلامشهر که یک کشته برجای گذاشت و قطع عضو جوان کرمانشاهی و درگذشت یک نفر در قزوین تنها نمونه ای از این وقایع است.

بخش ارتباطات تبیان
پرویز پرستویی

در حالی که هرساله با فرا رسیدن بوی بهار، شور و نشاطی برای مهیا شدن ایام نوروز و تحویل سال در آخرین روزهای زمستان بر پاست اما همزمان نگرانی در برخی از شهرهای بزرگ کشورمان برای چهارشنبه آخر سال وجود دارد.
درچند سال اخیر متاسفانه با ورود مواد منفجره و محترقه چینی، علاوه بر ایجاد خسارت به اموال عمومی، آسیب های جدی به سرمایه های کشور وارد می شود؛ اتفاق ناگوار هفته گذشته در اسلامشهر که یک کشته برجای گذاشت، انفجار ساختمان مسکونی در جنوب پایتخت، قطع عضو جوان کرمانشاهی و درگذشت یک نفر در قزوین تنها نمونه هایی است که پیش از رسیدن چهارشنبه آخر امسال به وقوع پیوست.
به همین منظور کمپینی طی روزهای اخیر توسط پرویز پرستویی در فضای مجازی به راه افتاده که در آن از جوانان خواسته شده تا چهارشنبه سوری را آن گونه که در قدیم وجود داشته برگزار کنند.

پرستویی در صفحه شخصی اینستاگرامش در این باره خطاب به چینی ها نوشت:
دیگر پولمان را حرام ترقه ها و جنس های گوناگون شما نمی کنیم، چهارشنبه سوری جشن ماست.
از امسال آتش درست می کنیم از روی آن می پریم و شادی می کنیم. از امسال قاشق زنی می کنیم و به هم شیرینی می دهیم.
از امسال جشنی واقعی می گیریم. از امسال در آستانه سال نو خیابان ها را رنگارنگ می کنیم. به هم عشق می ورزیم.
از امسال چهارشنبه سوری را ایرانی برگزار می کنیم.
از امسال به کودکانمان خواهیم آموخت که چهارشنبه سوری جشن شادی است جشن سپاس از خدای یگانه است نه ترس و وحشت.
چهارشنبه سوری جشن ماست.
تک تک ما حتی در برابر جشن های سرزمینمان مسئولیم چون بخشی از تاریخ و فرهنگ ماست.

در ادامه بازیگران و همچنین برخی از مجریان تلویزیون به این کمپین پیوستند، که تعدادی از پست این چهره های سرشناس را مشاهده می  کنید:
بهنوش بختیاری بازیگر کشورمان که به بیمارستان سوانح سوختگی مطهری رفته بود نوشت: بیمارستان سوانح سوختگی مطهری...اگه بدونید چه فاجعه ایه سوختگی...بیمارانی دیدم که بالای چهل درصد سوختگی باعث شده بود کل صورت و بدنشون باندپیچی..راه نفس بسیار سخت..وصورتها دورازجون..چشمها کاملا سوخته..یا علی....دورازجون..دورازجون خدا نصیب دشمن آدمم نکنه...توروخدا ..تورو به هرکی دوس دارین..این روزا مواظب بچه هاتون و خودتون باشید..اتفاق یه دفعس..بخاطر یه لحظه خوشی یه عمرتون به باد نره الهی.خدا از گزند بلا هممون رو دور نگه داره الهی....خدا همه مریضا بخصوص بیماران سوختگی رو به حق علی شفا بده..آمین...من واقعا خودم رو مسئول میدونم که بگم چهارشنبه سوریو سالم وسنتی برگزار کنیم...امشب شبکه خبر..اخبار بیست و سی این گزارش رو ببینید...یاعلی

پوریا پورسرخ، بازیگر: یک پیشنهاد خیلی خوب از یک انسان خیلی خوب....چهار شنبه سوری را ایرانی برگزار کنیم نه با تیر و ترقه و انفجار

حبیب رضایی، بازیگر: چهارشنبه سوری" یعنی آتش کوچکی بهانه شود که باز پیش هم باشیم و جمع شویم و بخوانیم و بخندیم ، با تعارف شیرینی کام دل را از غصه های سال پیش شیرین کنیم ...این همه انفجار و هیولای صدا و نا امن کردن هر کوچه و گذر ، از کجا آمده؟ ... امسال بیایید به اصل برسیم ، و شبی بسازیم که جز خنده و آواز صدایی از شهرمان به گوش نرسد. بیایید ایرانی ترین شب سال را، به دور از چینی های وارداتی و دست سازهای مخرب، که چه نگاه ها و تن های عزیزی را به تاریکی کشاندن در سالهای پیش:(،ایرانی جشن بگیریم، در کمپین چهارشنبه سوری ایرانی ، شرکت کنیم.


منبع : خبرگزاری فارس