• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1394/12/25
  • تاريخ :

بهشتی در مسیر اسالم به خلخال

جاده گردشگری خلخال به اسالم که شهرستان خلخال در استان اردبیل را به اسالم در استان گیلان متصل می کند به دلیل برخورداری از شرایط خاص و اقلیم کوهستانی و ترکیب طبیعت جنگلی با دشت امروز به عنوان رویایی ترین جاده جنگلی کشور شناخته می شود.

به کوشش: رحیمه زرگر-بخش گردشگری تبیان

طبیعت بکر و دست نخورده، زیبائی های وحشی جنگلی، زندگی سنتی افراد بومی، تولید عسل های ناب، وجود آبشار و دریاچه، دشت وسیع گل و گیاهان کمیاب از جمله ویژگی هایی است که گردشگران می توانند در یک جاده 70 کیلومتری یک جا همه این مواهب و دیدنی ها را مشاهده کرد.

این جاده که به دلیل کوهستانی بودن حتی در تابستان از آب و هوای سرد خنک برخوردار است، در اغلب اوقات بویژه در نیمه دوم سال سرد و شاهد بارش برف و یخبندان است.
 
جاده اسالم به خلخال یکی از جاذبه های گردشگری ایران است که با یک مسیر پیچ در پیچ از خلخال در استان اردبیل شروع شده و با طی فاصله ای 70 کیلومتری به اسالم در استان گیلان منتهی می شود.

جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم جاده گردشگری خلخال به اسالم


منابع:فارس،ایران را ببینیم،مهر،تسنیم،خبرآنلاین،دالاهو

وبگردی

UserName