تبیان، دستیار زندگی
بیش از ۷۴ هزار رأی اولی در هرمزگان در انتخابات شرکت می کنند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیش از ۷۴ هزار رأی اولی در هرمزگان در انتخابات شرکت می کنند

شرکت در انتخابات

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان، بهروز اکرمی با شرکت در برنامه زنده رادیویی مردم و مسئولان مرکز خلیج‌فارس با اشاره به انتخابات 7 اسفند از آمادگی کامل ستاد انتخابات و مجموعه عوامل اجرایی، نظارتی برای برگزاری انتخاباتی قانونمند خبر داد و بیان داشت: مجموعه ستاد انتخابات استان هرمزگان از اردیبهشت امسال با 7 کمیته شامل کمیته اطلاع‌رسانی، حراست، امینت، پشتیبانی، فناوری اطلاعات و حقوقی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی گفت طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در این دوره برای اولین‌بار انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به‌صورت همزمان برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان خاطر نشان کرد: بیش از 15 هزار نفر در امر برگزاری انتخابات پیش‌رو شرکت دارند که عموما از معتمدین و کسانی هستند که در بین مردم از مقبولیت خاصی برخوردارند.

اکرمی تصریح کرد: برای این انتخابات 1267 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شد که از این تعداد 477 شعبه شهری و 790 شعبه روستایی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رنگ تعرفه‌های اخذ رأی گفت: با توجه به همزمانی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تعرفه‌های اخذ رأی در دو رنگ آبی (مخصوص مجلس شورای اسلامی) و قهوه‌ای روشن( مخصوص خبرگان رهبری) در نظر گرفته شده‌است.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به ساعت شروع و خاتمه فرآیند اخذ آرا افزود: طبق دستور‌العمل وزارت کشور ساعت شروع رأی‌گیری انتخابات 8 صبح روز جمعه به‌مدت 10 ساعت یعنی تا 18 عصر همان روز است و در صورت تمدید آن، طبق اعلامیه‌های وزارت کشور از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در انتخابات 7 اسفند بیش از 74هزار رأی اولی در هرمزگان می‌توانند رأی خود را برای اولین‌بار در صندوق آرا بیندازند و در ساختن آینده کشور خود نقش داشته باشند.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .