تبیان، دستیار زندگی
حضرات آیات مصباح، یزدی و جنتی حاضر نشدند برای منافع خود عاشورا را مذاکره بنامند/ مردم می دانند چه کسانی برای گندم ری کار می کنند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عاشورا مذاکره نداشت

مردم پاسخ خودشان را 22 بهمن ماه به دشمن دادند و هفتم اسفندماه نیز پای صندوق های رأی پاسخ دشمن را می دهند، قائل به این هستم که مردم وظیفه خود را می دانند .

بخش سیاست تبیان

دانشجو

کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دهم در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به دلایل هجمه رسانه های بیگانه منتسب به انگلیس به حضرات آیات؛ مصباح، جنتی و یزدی گفت: برای اینکه بخواهیم به دلیل هجمه به این آقایان برسیم، باید ببینیم چرا این عزیزان برای هجمه انتخاب شدند؟ چرا به بقیه هجمه نمی شود؟ دلیلش این است که دشمن از مواضع این آقایان می ترسد، زیرا آن ها خار چشم دشمنان و مظهر گفتمان امام و رهبری هستند.

وی افزود: حضرات آیات مصباح، جنتی و یزدی مظهر استکبارستیزی هستند، این حضرات به آرمان های انقلاب عینیت بخشیدند و به ماهیت انقلاب اسلامی وفادار هستند.

دانشجو با بیان اینکه رسانه های بیگانه از اسلام می ترسند، گفت: مسلم است که رسانه های بیگانه از افرادی که پیاده ساز مبنای اسلام هستند نیز می ترسند و به دلیل مواضع اسلامی که این سه بزرگوار دارند طبیعی است که رسانه های بیگانه علیه این افراد هجمه وارد کنند، ولی آنچه طبیعی نیست و جای تعجب دارد، این است که چرا برخی در ایران خط رسانه های بیگانه را دنبال می کنند؟ مگر این افراد هم از اسلام می ترسند؟ مگر آنها هم از ماهیت نظام و گفتمان اسلامی می ترسند که خط آنها را دنبال می کنند، یا حتی بعضاً به آنها خط می دهند؟

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد: شاید منافع این افراد نیز با پیاده سازی گفتمان انقلاب به خطر می افتد که می خواهند افراد انقلابی و ارزشی حذف شوند، چرا می خواهند کسانی که از ماهیت جمهوری اسلامی دفاع می کنند، در صحنه نباشند؟

وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با خصوصیات حضرات آیات مصباح، یزدی و جنتی که سبب هجمه رسانه های بیگانه به این سه بزرگوار شده است، اظهار داشت: دولت انگلیس که علی القاعده روباه مکار و دنباله روی آمریکا و حتی در برخی موارد خط دهنده به آمریکا است و به دلیل اینکه این سه بزرگوار عاشق اسلام هستند و مواضع شان توأم با ارزش های اسلامی و مبانی اسلام است، با آنها به مقابله می پردازند.

وی اضافه کرد: این حضرات خار چشم دشمن هستند، ایران را دوست دارند، استکبارستیز هستند و به خاطر منافع خود با دشمن معامله نمی کنند، اینها استقلال ایران را پاسداری می کنند و حاضر نیستند به خاطر منافع خود عاشورا را مذاکره بنامند.

دانشجو گفت: حضرات آیات مصباح، جنتی و یزدی حاضر نیستند با آمریکا و انگلیس معامله کنند، هرگز حاضر نمی شوند ماهیت جمهوری اسلامی عوض شود و فقط یک اسم از آن باقی بماند، اینها شعار نمی دهند بلکه در عمل ولایتمدار هستند، در عمل به ولایت سمعاً و طاعتا می گویند و فقط در کلام نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد: رسانه های بیگانه از شاخص های ارزشی این حضرات خوشش نمی آید زیرا آنها به دنبال پایین آوردن عمود خیمه نظام هستند و تا امثال این بزرگان باشند، اجازه نمی دهند عمود خیمه نظام پایین بیاید، بنابراین مجبورند در برابر این افراد به ترور شخصیت پرداخته و موضع گیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته از دشمن همین دشمنی ها برمی آید، ولی آنچه جای تعجب است این است که در داخل نیز برخی عملاً یا در کلام این کار را انجام می دهند.

دانشجو در رابطه با چگونگی عملکرد مردم در برابر هجمه رسانه های بیگانه به علمای اسلام گفت: مردم پاسخ خودشان را 22 بهمن ماه به دشمن دادند و هفتم اسفندماه نیز پای صندوق های رأی پاسخ دشمن را می دهند، قائل به این هستم که مردم وظیفه خود را می دانند ولی برخی خواص که تنها به گذشته خود اکتفا می کنند باید بدانند که در زمان حال در حال بازی کردن در زمین دشمن هستند.

وزیر اسبق علوم عنوان کرد: برخی خواص باید بدانند که سرباز دشمن نباشند و آب در آسیاب دشمن نریزند. مردم می دانند که رسانه های بیگانه منتسب به روباه مکار انگلیس است و می دانند که آنها با نظام دشمنی دارند، بنابراین تکلیف مردم در برابر آنها مشخص است، ولی قدرت، برخی از خواص را کور کرده و نگاه و مواضع شان را عوض کرده است که این افراد باید در این سن و سال آخرت خود را از دست ندهند.

دانشجو گفت: این خواص نباید با دشمن همراهی کنند و نباید با همنوایی رسانه های بیگانه گذشته خود را خراب کنند، مردم ما چرایی عاشورا را می دانند، مردم در تاریخ کسانی را دیدند که برای امام حسین(ع) جان دادند، ملت در تاریخ واکاوی کردند و می دانند چه افرادی در حال حاضر برای گندم ری و رسیدن به قدرت کار می کنند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت تأکید کرد: مردم معاویه و شمر زمان خود را می شناسند، به قول شهید مطهری(ره) شمر 1400 سال پیش مرد، حالا باید عمروعاص، شمر و معاویه زمان مان را بشناسیم و مردم از این بابت آگاه هستند.

وی افزود: مردم می دانند چه کسی برای رضای خدا و عزت ایران کار می کند و چه کسی برای قدرت خودش تلاش می کند، مردم ما توصیه امام خمینی(ره) را فراموش نکرده اند که فرمودند اگر دشمن از کسی تعریف کرد، آن فرد راه را بیراهه رفته است و اگر دشمن کسی را تخریب و علیه وی تبلیغ کرد، آن فرد به درد مملکت می خورد.


منبع : فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .