تبیان، دستیار زندگی
ورود کودکان به هتل ممنوع!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ورود کودکان به هتل ممنوع!

title

هنگامی که سخن از سفر و گردشگری به میان می آید از نظر اقامت در هتل‌ها بیشتر مردم به دو گروه تقسیم می‌شوند: گروه بچه دار و گروه بدون بچه ! و درست در فاصله میان این دو گروه است که مفهومی تازه‌ای در صنعت هتلداری شکل می‌گیرد: Sensimar hotels
Sensimar hotels یا همان هتل‌های ویژه زوج‌ها و یا مسافران تجاری که ورود کودکان به آن ممنوع است، درست درنقطه مقابل هتل‌هایی که با ایجا امکانات و تسهیلات ویژه کودکان، همانند مهدکودک‌ها و پارک‌های بازی کودکان، به عنوان هتل‌های خانوادگی شهرت دارند.
شاید هیچ جای جهان اختلاف میان این دو گروه عمیق‌تر از آلمان نباشد .کشوری که به عنوان «گنجینه سکوت» شناخته شده است. جایی که نخستین گوشی‌های ضد صدا نخستین باردرآنجا اختراع شده و جایی که حتی در حیاط پرسرو صدای مدرسه‌ها نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای مقابله با آلودگی صوتی ناشی از سروصدای بچه ها اجرا می‌شود. آلمان همچنین یکی از کشورهایی است که پایین‌ترین نرخ زادوولد را درجهان دارد و بنابراین عجیب نیست که طبق یکی از گزارش‌هایی که اخیرا در وال استریت منتشر شده، این کشور در صدر کشورهایی است که مسافران آن اغلب دوستدار هتل های بدون بچه یا هتل‌هایی است که ورود کودک یا افراد زیر 16 سال در آن ممنوع است.

«تام کوک» مدیر هتل «اسپلانید» در« باد سارو» که سال‌های زیادی را صرف ایجاد صلح و آشتی میان این دو گروه زوج‌های بدون بچه جویای آرامش و زوج‌های بچه دار و دوستدار محیط‌های خانوادگی کرده درنهایت امسال تسلیم شد و تصمیم گرفت برای ایجاد آرامش مورد نظر زوج‌ها وافراد بدون فرزند، از ورود افراد جوان زیر 16 سال به هتل خود جلوگیری کند.
نتیجه این بود که هتل او که مشرف به یک دریاچه روستایی در نزدیکی مرز لهستان و واحه ای برای فرار از اذحام برای برلینی‌هاست اکنون بسیار آرام تر و منظم‌تر شده است.
دو سال پیش« فرانس کندلبیندر »از این هم فراتر رفت و با وجود مواجهه با انتقادهای زیاد دررسانه‌های محلی درباره اعمال این قبیل محدودیت‌ها، هتل مجلل سبک باواریای خود را برای ورود افراد زیر 14 سال ممنوع کرد. او از خیر کسب درآمد از محل اقامت گروه‌های خانوادگی درهتل خود چشم پوشید و اکنون مبدل به محلی جذاب برای آلمانی‌هایی شده که تنها برای لذت بردن از سکوت و آرامش این هتل درآن اقامت می‌کنند.
وب سایت مسافرتی ویژه‌ای نیز برای این قبیل هتل‌ها ایجاد شده و با عنوان وب سایت سفر بدون بچه فهرستی بلند بالا از 30 هتل را در خود دارد که تنها درآلمان برای بزرگسالان سرویس اقامتگاهی می دهد و کودکان را نمی‌پذیرد.
شرکت مسافرتی Tui درآلمان درهمین حال شبکه‌ای جهانی متشکل از 250 هتل ویژه بزرگسالان را با تمرکز برموضوعات مرتبط با هتلداری به همین سبک ایجاد کرده است.
رواج Sensimar hotel تنها به آلمان محدود نمی‌شود بلکه کمپانی هتل‌های زنجیره‌ای اسپانیایی یعنی «هتل ریو» قرار است امسال 1000 اتاق تنها درجمهوری دومینیکن ویژه بزرگسالان ایجاد کند.
این اقدامات سبب خوشحالی مسافران تجاری است که بدون سروصدا و جیغ و فریاد کودکان در راهروهای هتل‌ها یا در هواپیما که سبب حواس پرتی‌های آزار دهنده می‌شود بتوانند در طول سفرنیز به موضوعات جدی پرداخته و تمرکز خود را حفظ کنند. این درحالی است که تحقیقات نشان میدهند که سفرهای خانوادگی منافع بیشتری را برای هتلداران تامین می‌کند. زیرا درمقایسه با نرخ کرایه یک اتاق برای یک فرد مجرد مثلا یک مسافر تجاری، اغلب با افزودن تنها تخت خواب‌های اضافه در یک اتاق برای یک خانواده درهتل‌ها درآمد بیشتری بدست می آید.
همچنین خانواده‌ها درمقایسه با مسافران مجرد مدت زمان بیشتری را درهتل می‌گذرانند که به معنی صرف وعده‌های غذایی بیشتر و استفاده بیشتر از دیگر خدمات هتل است.
بله درست است کودکان ممکن است خیلی پرسروصدا باشند به ویژه در برخی بخش‌های مشترک هتل مثل استخرها می‌توانند اسباب زحمت شوند اما این مکان‌ها به ندرت مورد استفاده مسافران تجاری است که اغلب فرصت کافی برای تفریح و سرگرمی ندارند.
درواقع همین نکته‌هاست که سبب می‌شود هتل های جدید ویژه بزرگسالان تاحدی جذابیت خود را از دست بدهد.
Sensimar hotels که به معنی هتل‌های ویژه بزرگسالان شناخته شده اکنون توسط شرکت‌های فرعی Tui در بریتانیا نیز بازاریابی می‌کند الزاما توجه مسافران تجاری را جلب نمی‌کند. درواقع همان طور که ایده باشگاه‌های ویژه جوانان 18 تا 30 سال شکست خورد و با استقبال جوانان مواجه نشد، ایجاد این قبیل هتل‌های ویژه بزرگسالان هم الزاما سبب جذب مهمانانی نمی‌شود که دوست دارند به روش بزرگسالان رفتار کنند.


خبرگزاری میراث فرهنگی

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .