تبیان، دستیار زندگی
ساخت وپاخت غربی با رنگ و بوی انتخاباتی!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت وپاخت غربی با رایحه انتخابات!

به دنبال روی کار آمدن مجلسی متمایل به غرب در ایران هستند تا بلکه از این راه جای پای خود را برای نفوذ در کشورمان باز کنند اما گویا از این مسئله غافلند که مردم ما با آگاهی نمایندگانی را وارد بهارستان می کنند

بخش  سیاست تبیان
غرب

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ تقویم به هفتم اسفند نزدیک تر می شود؛ روزی سرنوشت ساز که قرار بر این است مردم بصیرمان وکلای خود را راهی خانه ملت کنند. انتخاباتی مهم از این جهت که اولین انتخابات پسابرجام است و شاید متفاوت تر از سایر انتخاب های بیش از سه دهه ایران اسلامی باشد؛ چرا که برجام به مرحله اجرا رسیده است و بر این مبنا این روزها زمزمه های ارتباط با دنیای غرب بیش از پیش به گوش می رسد و به بیان دیگر میتوان از اظهارات سخیفانه گاه و بیگاه برخی از مقامات غربی دریافت که آنان  برجام را کلیدی برای ورود به ایران و دخالت در سرنوشت کشورمان می دانند.

ض

در شرایط فعلی آنان پارادایم جدیدی را برای ضربه زدن به کشورمان طراحی کرده اند تا با بهره گیری از فضای برجام و پسابرجام اهدافشان را در ایران اسلامی پیاده کنند؛ در واقع دشمن بعد از اجرایی شدن برجام عملیات ضد ایرانی اش را متوقف نکرده و دست روی دست نگذاشته است بلکه در پروسه ای طولانی مدت و با شگردهایی جدید به دنبال ادامه دخالت هایش در امور کشورمان است.

آنان به دنبال روی کار آمدن مجلسی متمایل به غرب در ایران هستند تا بلکه از این راه جای پای خود را برای نفوذ در کشورمان باز کنند اما گویا از این مسئله غافلند که مردم ما با آگاهی نمایندگانی را وارد بهارستان می کنند که مورد نظر و مطلوب غربی ها نیستند و با این تدبیرشان بارها و بارها ضربه ای مهلک بر پیکره دشمنان قسم خورده  این مرز و بوم وارد کرده اند.

بی شک غربی ها علی الخصوص آمریکا نیز تجربیات 37 سال گذشته را در انتخابات پشت سر گذاشته و آموخته اند که تمامی طرح ها و توطئه های آنان با ابزار و ترفندهای گوناگون راه به جایی نبرده است چرا که ملت ما تمام قد و هوشیار در برابر توطئه ها و دسیسه های آنان ایستاده است و با حضور مقتدرانه خود در صحنه های حساس و سرنوشت ساز به جهانیان نشان داده اند که محال است از آزمونی سربلند و سرافراز بیرون نیایند.

با این وجود همه ما باید بر این مسئله مهم واقف باشیم و بدانیم که دشمن هیچ گاه چشم طمعش را تا نابودی انقلاب اسلامی از این مملکت برنخواهد داشت و اظهارات  اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ما در انتخابات ایران به صورت مستقیم وارد نشده و دخالت نمی کنیم به معنای عدم دخالت یا رصد انتخابات ما نیست بلکه آنان به دنبال دخالت در انتخابات به شیوه ای دیگر هستند چرا که متوجه شده اند در صورت حمایت مستقیم شان از طیف و جریان خاصی، ملت روی خوش به آن جریان نشان نخواهند داد و آنان را پس می زنند.

در نقطه مقابل اظهارات متناقض جان کری باید به این مسئله اشاره کرد که چندی پیش  "لی زلدین"  نماینده نیویورک، "مایکل پمپئو" نماینده کانزاس و "فرانک لوبی یندو" نماینده ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان آمریکا، که هر سه جمهوری خواه هستند برای سفر به ایران درخواست ویزا کرده بودند که یکی از اهدافشان از این اقدام نیز نظارت بر فرایند انتخابات کشورمان عنوان شده بود.

ض

در واکنش به چنین اظهارات گستاخانه ای یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اجازه دخالت به آمریکایی ها در انتخابات را نخواهیم داد گفت: درخواست ویزا برای سفر به ایران در آستانه انتخابات از سوی جمهوری خواهانی که مخالف توافق هسته ای با ایران بودند مشکوک است و وزارت امور خارجه باید پاسخی دندان شکن به آنان بدهد.

نکته جالب توجه در این میان این است که با وجود در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باز هم مقامات این کشور درگیر اوضاع داخلی کشورمان در انتخابات هستند و حتی شرایط حساس کشورشان نیز باعث نشده که از حالت مداخله جویانه شان در امور کشورمان خارج شوند.

علاوه بر دخالت های بی حد و حصر دشمن قسم خورده کشورمان یعنی آمریکا باید به این مسئله نیز اشاره کرد که شبکه ضدایرانی بی بی سی نیز که روزی مروج تقلب در انتخابات ایران بود و به چنین اظهارات سخیفی با برنامه های گوناگونش دامن می زد، در یک چرخش 180 درجه ای مردم ما را به شرکت در انتخابات دعوت می کند و با برجسته کردن افراد مورد نظرش در این آرزو سیر می کند تا بلکه با راهیابی آنان به مجلس بتواند به اهداف استعماری اش در کشورمان جامه عمل بپوشاند.

ض

بر همین مبنا چند روز پیش (28 بهمن) رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دیدار با مردم آذربایجان شرقی با شناخت صحیح از این اتفاق، سعی نمودند ذهن ها را نسبت به انتخابات و اتفاقی که توسط بی بی سی در حال وقوع است آگاه سازند و فرمودند: «رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل می دهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی ها دلشان برای دخالت کردن در ایران تنگ شده است. اما بدانند امروز به برکت انقلاب و بیداری مردم این دست ها قطع شده و جلوی این دخالت ها گرفته شده است. اینکه ما عرض می کنیم در انتخابات، مردم با بصیرت و آگاهی وارد شوند، به خاطر این است؛ بدانند دشمن چه می خواهد؛ وقتی شما دانستی دشمن چه می خواهد، عکس او عمل می کنی»
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ در اینکه آنان ترجیح می دهند چه جناحی در ایران روی کار آید سخنی نمی توان گفت اما می توان گفت که هر بار غرب و در رأس آن آمریکا در انتخابات ایران دخالت کرده اند، نهایتاً نتیجه به ضرر آن حزبی شده که مورد حمایت و تلطف آنان قرار گرفته است چرا که مردم ما دقیقا در نقطه مقابل خواست آنان قدم برمی دارند پس به نفع دشمنان این مرزو بوم است که با این مسئله که ایران کشوری متحد است کنار بیایند و بدانند جانبداری شان از طیفی خاص راه به جایی نخواهد برد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .