تبیان، دستیار زندگی
دولت های سلطه طلب و معاند در مقاطع و موقعیت های مختلف سعی در اثرگذاری و مداخله در انتخابات کشور داشته اند که مردم ما با حضور حداکثری خود نشان داده اند از فهم و آگاهی سیاسی خوبی برخوردارند و تجربه لازم را برای برخورد با دشمنان تا حد زیادی به دست آورده اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدف دشمن انحراف در انتخابات نیست

دولت های سلطه طلب و معاند در مقاطع و موقعیت های مختلف سعی در اثرگذاری و مداخله در انتخابات کشور داشته اند که مردم ما با حضور حداکثری خود نشان داده اند از فهم و آگاهی سیاسی خوبی برخوردارند و تجربه لازم را برای برخورد با دشمنان تا حد زیادی به دست آورده اند.

بخش سیاست تبیان
 پورمحمدی

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در سلسله جلسات تفسیر قرآن در جمع مدیران و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله علی ها و ذکر مصایب آن بانوی مظلومه، به انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و گفت: خوشبختانه فضای انتخاباتی در کشور روز به روز به بلوغ خود نزدیک می شود و نظرسنجی ها حاکی از مشارکت مناسب و گسترده مردم در انتخابات پیش رو است.
وزیر دادگستری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که شرکت در انتخابات را سبب اقتدار و انسجام نظام و تقویت موضع کشور دانستند، اظهار کرد: شایسته است مردم با آگاهی و توجه دقیق در انتخابات شرکت کنند و نمایندگانی را به مجلس بفرستند که پیشرفت، آبادانی و منافع ملی کشور را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.
پورمحمدی محصول نهایی انتخابات را پیشرفت کشور، تقویت انسجام ملی، ارتقای فهم و دانش سیاسی اجتماعی و ارتقای مدنیت در جامعه برشمرد و گفت: انتخابات فرایندی است که گام به گام به افزایش رشد مدنی جامعه منجر می شود.
او به طمع ورزی و دسیسه دشمنان بیرونی و درونی برای تاثیرگذاری منفی در برگزاری انتخابات کشور اشاره کرد و گفت:  دولت های سلطه طلب و معاند در مقاطع و موقعیت های مختلف سعی در اثرگذاری و مداخله در انتخابات کشور داشته اند که مردم ما با حضور حداکثری خود نشان داده اند از فهم و آگاهی سیاسی خوبی برخوردارند و تجربه لازم را برای برخورد با دشمنان تا حد زیادی به دست آورده اند.
وزیر دادگستری ضمن هشدار در خصوص چند بعدی بودن نقش و حضور دشمنان و پرهیز از یک جانبه نگری به این موضوع، خط نفاق را خطی همیشگی و دائمی دانست که بر اساس سیاست «اختلاف بیفکن و حکومت کن» شکل گرفته و دشمن بر اساس همین سیاست در پی ایجاد نفاق و تفرقه در میان اقشار مختلف مردم و مسئولان و به دنبال آن دستیابی به سایر اهداف خویش است.
او با تاکید بر این نکته که اگر درگیر فضای ناشی از القائات و دسیسه های دشمن در خصوص انتخابات شویم، قطعا نتیجه انتخابات گزینه مورد نظر دشمنان خواهد بود، بیان کرد: دشمن غلط می کند که بخواهد ما را به سمت و سوی مورد نظر خود سوق دهد. روش و سیاست دشمنان مغلطه و آمیختن سخنان درست و نادرست و القای به آنجامعه است و در این میان ما باید در پی حرف و سخن حق و درست باشیم حتی اگر از جانب دشمن مطرح شود.
وزیر دادگستری گفت: باطل گویان حق و باطل را با هم مخلوط کرده و در میان سخنان درست و صحیح، افکار و سخنان نادرست و تفرقه افکن خود را به جامعه تزریق می کنند که وظیفه ما در این می ان، تشخیص حق و باطل و پرهیز از تفرقه و اختلاف است.
پورمحمدی بر شناخت هوشمندانه آدرس های مورد اشاره دشمنان و همچنین رعایت مرز ها و حدود قانونی در کشور و عرصه انتخابات تاکید کرد و گفت: سخنان و اظهارنظرهای غیرمسئولانه و شبهه افکن، سبب نفوذ دشمنان و ایجاد یأس و ابهام در کشور می شود که اکیدا باید از اینگونه رفتار ها اجتناب کرد، باید مراقب باشیم در میدان دشمن بازی نکنیم. هدف دشمن صرفا آدرس غلط دادن و انحراف در انتخاب نیست بلکه ایجاد تفرقه و درگیری از اهداف مهم آنهاست و نباید از نقشه های آن ها غافل شویم.
وی با تاکید به پرهیز از زیر سئوال بردن اقدامات و فعالیت های مثبت کشور به خاطر اشتباهات کوچک بیان کرد: نباید با اظهار نظرهای غیرمسئولانه در خصوص رد یا تایید صلاحیت نامزد ها و سخنان شبهه افکن، پایه های نظاممند و قانونمند فرایند انتخابات در کشور را سست و ضعیف کنیم. نباید با نوع رفتار خود سبب ورود و نفوذ دشمن شویم. اشتباه در همه فرایند ها و موقعیت ها ممکن است صورت بگیرد اما مهم ترین موضوع این است که باید روند قانونی و مورد تایید را قبول و در مسیر آن حرکت کنیم.
وزیر دادگستری مهم ترین موضوع در خصوص انتخابات را احترام به رای و انتخاب مردم دانست و بر حفظ و صیانت از سنت عاقلانه، اسلامی و شرعی انتخابات که تاکنون در نظام سیاسی و اجتماعی کشورمان حاکم بوده تاکید کرد.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس خواندن رای مردم و پرهیز از بی قانونی، بر لزوم احترام به انتخاب و تصمیم مردم تاکید کرد و گفت: حق نداریم بگوییم مردم درست انتخاب نکردند یا درست تصمیم نگرفتند یا انتخاب اصلح را طبق نظر خودمان تعریف و حکم کنیم. این سخنان نسنجیده و حرف هایی از روی نابالغی است، باید این مسیر را با همه فراز و فرود و قوت و ضعفش بپذیریم و برای انتخاب بهتر راهنمایی و هشدار بدهیم.
وزیر دادگستری در پایان سخنان خود ضمن اظهار خرسندی از وضعیت رشد و حرکت جامعه در مسیر مدنیت، این روند را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: برداشت من این است که گام به گام در این مسیر به پیش رفته ایم و از فهم و بلوغ اجتماعی سیاسی پویا و بالایی در جامعه برخورداریم.

برای شرکت در نظر سنجی دهمین دوره انتخابات مجلس اینجا کلیک کنید

شما به چه کسی رای می دهید (نظر سنجی)


منبع : ایلنا