تبیان، دستیار زندگی
جمهوری اسلامی ایران ،مدل واقعی مردم سالاری است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جمهوری اسلامی ایران ،مدل واقعی مردم سالاری است

ایران

رهبر مسیحیان مارونی لبنان گفت: مدل جمهوری اسلامی در ایران ، مدل مردم سالاری است و اینکه رئیس جمهور مستقیماً توسط مردم انتخاب می شود، عین دموکراسی واقعی است.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه طی سفر به کشور لبنان با کاردینال بشاره الراعی، رهبر مسیحیان مارونی لبنان دیدار و گفتگو کرد.

کاردینال بشاره الراعی رهبر مسیحیان مارونی لبنان در این دیدار گفت : ما نیاز به حمایت کشورهای دوست داریم و از جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم تا در این مقطع تاریخی به دولت و ملت لبنان برای حفظ ثبات سیاسی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط خوبی میان مسیحیان و مسلمانان لبنان وجود دارد ، افزود: در حال حاضر بزرگترین مشکل ما در لبنان انتخاب رئیس جمهور است .

الراعی اضافه کرد : مدل جمهوری اسلامی در ایران ، مدل مردم سالاری است و اینکه رئیس جمهور مستقیماً توسط مردم انتخاب می شود، عین دمکراسی واقعی است.

همچنین در این دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : مسلمانان و ایرانیان در کنار پیروان سایر ادیان و بلاخص مسیحیان در آرامش و بصورت مسالمت آمیز زندگی می کنند و به عقاید یکدیگر احترام میگذارند .

وی به بازدید مقام معظم رهبری در ابتدای سال میلادی از خانواده شهدای مسیحی اشاره کرد و گفت : ایشان به پیروان ادیان الهی محبت دارند و این در قول و عمل ایشان قابل مشاهده است .

رئیس سازمان اوقاف در پایان آرزوکرد هرچه زودتر لبنان به ثبات سیاسی دست یابد و برای ملت لبنان هم آرزو موفقیت کرد .


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .