تبیان، دستیار زندگی
امام (ره) به ملت ایران راه دشوار و طولانی آزادی و عدالت را نشان داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امام (ره) به ملت ایران راه دشوار و طولانی آزادی و عدالت را نشان داد

امام

به گزارشتبیان به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر در جمع ایرانیان ساکن قطر پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی را به همه حاضران و ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه آزادی‌خواهان جهان تبریک گفت.

«محمد جواد آسایش» گفت: ۲۲ بهمن، یادآور یکی از بزرگ‌ترین رخدادهای تاریخی ملت ایران است و این روز مبدل به یک روز فراموش نشدنی و بزرگ برای ایرانیان شده است.

وی افزود: در واقع در تمامی فرهنگ‌ها و آداب مردمان جهان رایج است که بزرگ‌ترین روز تاریخ کشور خود را پاس می‌دارند. بنا به فرهنگ هر کشور، آن روز بزرگ و تاریخی گرامی داشته می‌شود و نسل به نسل و سینه به سینه، منتقل می‌شود تا آیندگان قدر آن روز را بدانند. قریب به اکثریت کشورهای جهان، بزرگ‌ترین روز تاریخی خود را روز استقلال خود می‌دانند و برای آن احترام قابل ملاحظه‌ای قائل می‌باشند، ملت ایران اسلامی نیز در روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به رهبری حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه موفق شد بر حکومت مستبدانه ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی فائق آید. بنابراین همواره باید این روز بزرگ را به نیکی و بزرگی پاس بداریم.

سفیر ایران در دوحه عنوان کرد: در دوران معاصر، ۲۲ بهمن، روز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود. این حادثه بزرگ قرن، از یک سو معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان بر هم زد و از سوی دیگر یکی از استوار‌ترین رژیمهای وابسته را ریشه کن ساخت و در کشور ایران با اهمیتی که از نظر استراتژیکی و اقتصادی برای قدرتهای بزرگ جهان داشت، نحولی سیاسی – مردمی و عظیم به وجود آورد و یک بار دیگر اسلام به عنوان قدرت تعیین کننده در جهان مطرح شد و چشم انداز وحدت جهان اسلام و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو، ایجاد قطب سیاسی جدید در جهان، چشم انداز فرو ریزی رژیمهای وابسته و تحمیلی را در سرزمینهای پر نعمت اسلامی، در برابر دیدگان مشتاق بیش از یک میلیارد مسلمان پدیدار نمود و موجی از وحشت و اظطراب در دلهای جهانخواران پدید آورد.

* عوامل موثر در پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن

آسایش اظهار داشت: پیروزی شکوه‌مند ۲۲ بهمن ۵۷، حاصل عوامل بسیاری است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

۱- ایمان به خداوند متعال.

۲- رهبری روحانی متقی و فقیه آگاه، امام خمینی رحمه الله علیه.

۳- اتحاد و همبستگی همه اقشار ملت.

۴- استقامت و پایداری در راه خدا.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با فریاد رسا و خاموش نشدنی امام خمینی آغاز شد. در جامعه طبقاتی و ستم دیده ایرانی که ثروتمندان و قدرتمندان از برخاستن صدای مردم جلوگیری می‌کردند، ناگهان پیام حیات بخش این فقیه و متفکر بزرگ، ظالمین را رسوا نموده و آزادی را به ارمغان آورد.

سفیر ایران در قطر گفت: شخصیت بزرگ و عزم خلل ناپذیر او راه گشای انقلاب اسلامی بود که پدیده‌ای واقعا تاریخی است. در کشوری که قرن‌ها در فراق و هجران آزادی و استقلال بسر می‌برد، امام خمینی حصارهای ترس و وحشت را فرو ریخت و فرهنگ تسلیم را مردود و راه خدایی را به مردم نشان داد. امام خمینی بنیانگذار، رهبر، معلم و پدر انقلاب اسلامی است که یکی از عظیم‌ترین پدیده‌های دینای مدرن به شمار می‌رود.

آسایش عنوان داشت: امام خمینی انقلاب اسلامی را آغاز نموده و از این طریق به عمر دوهزارو پانصد ساله نظام شاهنشاهی ایران پایان داد. در زمان تبعید در عراق اصول حکومت اسلامی را تدریس می‌نمود و به عنوان رهبر مذهبی سالهای متمادی مردم را به بازگشت به اسلام تشویق و ترغیب می‌کرد. امام به ملت ایران راه دشوار و طولانی آزادی و عدالت را نشان داد. وی قادر بود در تنگناهای تاریخی مسیر واقعی را برای مردم ترسیم نماید.

وی بیان کرد: ما همه ساله در چنین روزی این عید و رویداد بزرگ را جشن می‌گیریم، این انقلاب شکوه‌مند علیرغم توطئه‌ها و نقشه‌های اهریمنی همچنان، روز به روز به راه خود به منظور تحقق پیشرفت و شکوفایی در کلیه زمینه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، بازرگانی، علمی، تکنولوژی به رهبری مقام معظم حضرت آیت الله خامنه‌ای حفظه الله و تلاش‌های گسترده وبی وقفه جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب اسلامی ایران از زمان روی کار آمدن و عهده داری پست ریاست جمهوری به ویژه در راستای حل و فصل مسالمت آمیز پرونده هسته‌ای و نیز کوشش در جهت توسعه مناسبات فیمابین در سطح منطقه‌ای، عربی، اسلامی و بین المللی ادامه می‌دهد بطور که تهران پایتخت ایران مقصد مهم بسیاری از هیئت‌ها و رفت و آمد‌ها در سطح جهانی شده است.

سفیر ایران در دوحه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از دیرباز روابط مستحکم و پیوندهای تاریخی عمیق و گسترده با کشور برادر قطر و ملت شریف و مه‌مان نواز آن به ویژه در سطح دو جانبه داشته و همچنان دارد و این روابط بر اساس برادری و مودت و همکاری مشترک مبتنی بر اصول حسن همجواری و احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر استوار است و این رویه مرهون سیاست حکیمانه و عزم و اراده رهبران دو کشور برادر می‌باشد.

ما در این شرایط حساس و بغرنج نیاز مبرمی به وحدت و انسجام و تفاهم و گفت‌وگوهای فیمابین و مقابله رویاروئی با انواع چالش‌هایی که فراروی ماست، داریم به ویژه در مورد مبارزه با تروریستی که در جهان گسترش و ترویج یافته است.

آسایش افزود: اینجانب در پایان مجددا از یکایک شما حاضران گرامی بخاطر شرکت در این مراسم شکوه‌مند تقدیر و تشکر می‌نمایم و صحت و سلامتی و موفقیت و سعادت برای همه شما و نیز عزت و سربلندی روزافزون و الفت و مهربانی و تحبیب قلوب بین افراد امت اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

.............
پایان پیام/ ۲۷۰


خبرگزاری اهل بیت (علیهم‌السلام) - ابنا - اخبار شیعیان و تشیع

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .