تبیان، دستیار زندگی
دانشگاه هتل داری دراصفهان تاسیس می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانشگاه هتل داری دراصفهان تاسیس می شود

title

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، این توافقنامه روز شنبه درهمایش بین المللی سفرپاک درهتل عباسی اصفهان به امضای احمدرضا نیک کار اصفهانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا متعلق به صندوق بازنشستگی کشوروآندره مک (Andre Mack) مدیرمشاوره دانشگاه هتلداری لوزان سوئیس رسید.
توسعه صنعت گردشگری، برگزاری دوره های آموزشی و ارائه جدید ترین دانش مرتبط با مجموعه های هتل داری ازجمله اهداف تاسیس دانشگاه بین المللی هتل داری اصفهان اعلام شده است.
دانشگاه بین المللی هتلداری لوزان سوئیس، زیر مجموعه شرکت اکول هتل (Ecole HOTELIERE) و مسئول برنامه های آموزشی و مشاوره درباره توسعه و مدیریت دانش گردشگری و هتلداری است که در بیش از 50 کشور جهان فعالیت دارد.
گرچه درچندین دانشگاه کشور رشته تخصصی هتل داری و گردشگری وجود دارد اما دانشگاه هتل داری تاکنون تاسیس نشده است .
استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.
هتل سازی و هتلداری یکی از زیرساخت های اساسی در صنعت گردشگری بشمار می آید که استان اصفهان به عنوان یکی از قطب های اصلی این صنعت در کشور، نیازمند توسعه این زیرساخت هاست.
گردشگری به عنوان مهمترین محور توسعه استان اصفهان مورد تاکید قرار دارد و تقویت زیر ساخت های این صنعت بویژه در بخش هتل داری از اولویتهای این استان است .
ازطرفی با توجه به توسعه روابط بین المللی کشورمان و تاثیرآن درافزایش ورود گردشگران و جهانگردان خارجی به ایران بویژه استان اصفهان، هتل سازی و توسعه دانش هتلداری در این استان به عنوان یک ضرورت مورد تاکید قرار دارد.
همایش بین المللی گردشگری و سفر پاک با حضور کارشناسان و صاحبنظران در حوزه گردشگری و حمل و نقل عمومی شهری روز شنبه در هتل عباسی اصفهان آغاز شد و به مدت سه روزدرقالب کارگاه های تخصصی ادامه دارد.
ارتباط بین مدیران حوزه های گردشگری و کارشناسان بین المللی با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی کاربردی و تخصصی، همچنین ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری برای تسریع در تصمیم، هدفمندی تصمیمات و ملموس تر کردن چشم انداز آینده از اهداف برگزاری این همایش است.
* استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام (ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی می باشد.
صنعت گردشگری استان اصفهان از سال 92 در مسیر رشد و توسعه قرار گرفت و آمار ورود گردشگران خارجی به این استان در همین سال از 110 هزار به 180 هزار نفر افزایش یافت.
این آمار در سال 93 به 250 هزار نفر و در نیمه اول سال 94 به بیش از 250 هزار نفر رسید.


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .