تبیان، دستیار زندگی
گردشگری آنتالیا برای ادامه بقا زیرآبی می رود!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گردشگری آنتالیا برای ادامه بقا زیرآبی می‌رود!

title

در حمایت از گردشگری آسیب دیده ترکیه درمیانه مشکلات منطقه‌ای یک شرکت مستقر در آنتالیا براساس ایده یک رمان قصد دارند مسافران داخلی و خارجی را با یک زیردریایی با ظرفیت 48 صندلی به ادامه سفر به این منطقه ساحلی تشویق کند.


به گزارش خبرگزاری آناتولی مهمانان از سراسر جهان قرار است از طریق مسیری درژرفای 130 پایی زیردریای مدیترانه در زیردریایی موسوم به «مه مو» ساخت فنلاند که دراسپانیا بازسازی شده بازار آنتالیا را که اخیرا دچاررکود شده همچنان گرم نگه دارند.


«یونس عمره یاوزگیجیت»رییس شرکت مسافرتی و گردشگری IHS که مجری اصلی این طرح بلندپروازانه 4 میلیون دلاری است می‌گوید که این طرح را به عنوان جایگزینی متفاوت دراین بخش ارایه کرده است. او می‌گوید:«من باور دارم که صنعت گردشگری زنده می ماند ودرمورد این پروژه هم امیدواریم.»


طرح تورگردانی این مسیر زیرآبی قرار است به عنوان یک طرح ماجراجویی دریایی از آوریل درشهر ساحلی آنالیا اغاز شده وبه مدت 11 ماه بعد نیز از سوی این کمپانی ادامه یابد. همچنین این کمپانی اعلام کرده است که قرار است این طرح را درسال‌های آینده گسترش دهد. به گفته مدیر این شرکت قرار است با خرید زیردریایی‌های بیشتر از سال 2017 این تورزیرآبی در کناره های دریای اژه و مرمرا نیز اجرا شود.


طبق همین گزارش این طرح پس از آن ارایه شده است که ترکیه در سال گذشته – 2015 – شاهد کاهش چشمگیر گردشگران از کشورهای اروپایی و روسیه بوده است. طبق آمارهای اعلام شده ازسوی وزارت گردشگری ترکیه که ماه گذشته منتشر شد شمار گردشگران خارجی ترکیه حدود 1.61 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2014 کاهش داشته است.


مهمترین مشکل گردشگری سواحل آنتالیا کاهش گردشگران روس است زیرا آنتالیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری برای این دسته از گردشگران تا پیش از سقوط هواپیمای جت روسی درنوامبر گذشته بوده است.


پس از تنش‌های دیپلماتیک میان روسیه و ترکیه وکاهش گردشگران روس اکنون ترکیه شاهد کاهش 47 درصدی مسافران این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.ماه گذشته نیز حملات تروریستی که منجر به مرگ 11 گردشگر آلمانی در محله سلطان احمد استانبول شد نیز درکاهش سفر گردشگران اروپایی به ترکیه موثر بوده است.


خبرگزاری میراث فرهنگی

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .