تبیان، دستیار زندگی
با باز پس گیری حلب سرنگونی حکومت اسد غیر ممکن می شود/حزب الله و یگان قدرتمند سپاه ایران آماده باز پس گیری حلب هستند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرنگونی حکومت اسد غیر ممکن شد

یک مقام ارشد حاضر در حلقه ائتلاف نظامی  ایران، روسیه و حکومت سوریه  در این باره گفت: باز پس گیری شهر حلب موجب احیا مجدد قدرت حکومت اسد و کنترل بر کشور می شود،  و سرنگونی حکومت اسد حال دیگر مربوط به گذشته می شود.

بخش تبیان سیاست

سوریه

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه امریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی پیرامون اوضاع سوریه نوشت: باز پس گیری شهر حلب منجر به تقویت مواضع حکومت «بشار اسد» رییس جمهور سوریه می شود.

به گزارش این رسانه آمریکایی، اینک نیروهای حزب الله لبنان  همراه با واحد قدرتمند سپاه پاسداران ایران و هزاران مبارز ماهر شیعه از دیگر کشورهای منطقه  آماده حمله مهمی به شهر حلب در شمال سوریه  هستند.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد حاضر در حلقه ائتلاف نظامی  ایران، روسیه و حکومت سوریه  در این باره گفت: باز پس گیری شهر حلب موجب احیا مجدد قدرت حکومت اسد و کنترل بر کشور می شود،  و سرنگونی حکومت اسد حال دیگر مربوط به گذشته می شود.

این مقام ارشد همچنین برگزاری اجلاس مونیخ در هفته گذشته پیرامون امور سوریه را فرصتی برای نیروهای تحت ائتلاف ایران در  تحکیم دستاوردهای اخیر دانست.

«فیلیپ اسمیث» از تحلیلگران اندیشکده واشنگتن در این باره گفت: ایران اینک لژیون خود در انواع مختلف را در سوریه گسترش داده و سعودی ها به واسطه تلاش ایرانیان از رقابت جا مانده اند.

این تحلیلگر آمریکایی در بخشی دیگر مدعی حضور هزاران نیروی ایرانی، متجاوز از ۸۰۰۰ هزار نیروی حزب الله لبنان و ۶۰۰۰ هزار نیروی عراقی و ۳۵۰۰ نیروی افغانستانی در لژیون ایران در سوریه شد.

وال استریت ژورنال در خاتمه نوشت: عملیات باز پس گیری حلب نشانه برجسته ترین نقش ایران و نبرد نیابتی این کشور از آغاز ستیز سوریه از ۵ سال گذشته به این سو است.


منبع : خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .