تبیان، دستیار زندگی
هرجا آسیب خورده ایم از عدم توجه به انتخاب صحیح بوده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیران کشور فهم سیاسی داشته باشند

کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان بابیان اینکه بحث شایسته سالاری بسیاراهمیت دارد،گفت:هرجا آسیب دیده ایم از عدم توجه شایسته سالاری و هرجایی که نقطه قوت داشته ایم از انتخابهای شایسته بوده است.

بخش سیاست تبیان

ابوترابی فرد

به گزارش تبیان به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به توصیه امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر مبنی بر ویژگی های مدیران ارشد یک نظام اسلامی، اظهارکرد: ما امروز در حالی بحث اقتصاد دانش بنیان و سیاست دانش بنیان را مطرح می کنیم که امیرالمومنین (ع) ۱۴۰۰ سال پیش به مالک اشتر توصیه می کند که باید یکی از ویژگی های مدیرانت، علم و علم پروری باشد.

وی افزود: ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی ما این است که مدیریت کشورمان، مدیریت هزینه است که باعث شده شرایط فعلی را به وجود بیاورد.

ابوترابی فرد تاکید کرد: مدیران کشور باید فهم و تحلیل سیاسی داشته باشند و از یک بینش عمیق سیاسی برخوردار باشند نه اینکه رفتارهایشان، رفتارهای سیاسی سطحی و زاویه دار با علم و اخلاق باشد.

کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان با تاکید بر ضرورت شایسته سالاری گفت: هر جا آسیب دیده ایم از عدم توجه شایسته سالاری و هر جایی که نقطه قوت داشته ایم از انتخاب های صحیح و شایسته بوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دستاوردهای عظیم انقلاب به دلیل شایسته سالاری است، زیرا یک انتخاب صحیح در ابتدای انقلاب توسط مردم یعنی انتخاب امام خمینی و پس از ایشان آیت الله خامنه ای، آثار ماندگاری را برای کشور و دنیای اسلام به همراه داشت.

وی افزود: ما امروز در یک قله اقتدار سیاسی و دفاعی و در یک کاروان پر سرعت علمی قرار داریم که همه اینها ناشی از انتخاب های صحیح بوده است.

کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان در پایان گفت: بحث شایسته سالاری خیلی اهمیت دارد و باید از اصول کلیدی ما باشد. امیدواریم در این مسیر با انتخاب بهترین ها در مجموعه نظام، به افزایش اقتدار جمهوری اسلامی کمک کنیم.


منبع : خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .