تبیان، دستیار زندگی
روحانی اهل سنت: شرکت در انتخابات وظیفه ای عمومی است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در انتخابات خلاف شرع عمل نکنید

صحبت کردن و شعار نوشتن علیه نامزدهای دیگر که بیشتر از سوی طرفداران صورت می گیرد کاری خلاف شرع است.

بخش سیاست تبیان

خلیل آدابی

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا ، ماموستا خلیل آدابی در نشست فعالان سیاسی با نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: با درایت مردم ان شاالله همچون سال های گذشته شاهد انتخاباتی پرشور خواهیم بود.
وی اظهار کرد: انجام امور مسلمین به شکل شورایی دستور صریح خداوند در قرآن است و شرکت در انتخابات نیز در این راستا است.
وی با اشاره به حدیثی که درباره همدلی و همزبانی میان مسلمانان است، بیان کرد: محبت و مهربانی میان ایمان داران باید همچون اعضای یک بدن باشد.
به گفته وی صحبت کردن و شعار نوشتن علیه نامزدهای دیگر که بیشتر از سوی طرفداران صورت می گیرد کاری خلاف شرع است.
ماموستا آدابی از نامزدهایی که رای مردم را کسب می کنند و نماینده آنها می شوند خواست از هر کاری که از دستشان بر می آید برای مردم دریغ نکنند.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی کردستان نیز در این نشست گفت: 28 جلسه تخصصی میان نیروهای انتظامی و بخش های مختلف مرتبط با انتخابات برگزار شده است.
سرهنگ جفعر آژنگ افزود: پنج هزار نیروی نظامی و انتظامی پای صندوق های رای حضور دارند که بخش عمده ای از آنها از بسیج و سپاه هستند.
وی با اشاره به اینکه همه نیروها آموزش دیده اند، ادامه داد: امنیت انتخابات در هر شرایطی در نظر گرفته شده است و آمادگی لازم وجود دارد که این با همکاری نهادهای مختلف بوده است.
وی با بیان اینکه 24 ساعته فضای مجازی رصد می شود، افزود: پلیس امنیت کارهای روزمره خود را با محوریت انتخابات انجام می دهد.
وی همچنین از اجرای محدودیت تردد تانکرهای سوخت رسان در روز انتخابات در جاده های استان خبر داد.
سرهنگ آژنگ گفت: از نیمه شب امشب به بعد که زمان تبلیغات انتخاباتی آغاز می شود، تخلفات ثبت و ضبط و به مراجع اعلام می شود.منبع : ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .