تبیان، دستیار زندگی
نگارخانه لاله پس از برگزاری چهار دوره ˝نمایشگاه فروش آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران˝ با هدف گسترش و رونق اقتصاد هنر و بسترسازی برای حضور آثار هنری در فضای زندگی شهروندان، پنجمین دوره این سالانه را برگزار می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فروش آثار هنری در نگارخانه لاله

نگارخانه لاله پس از برگزاری چهار دوره ˝نمایشگاه فروش آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران˝ با هدف گسترش و رونق اقتصاد هنر و بسترسازی برای حضور آثار هنری در فضای زندگی شهروندان، پنجمین دوره این سالانه را برگزار می کند.

بخش هنری تبیان
نگارخانه لاله

سعلبی فر مدیر گالری لاله در این باره گفت: تاکنون 4 سال است که این نمایشگاه در گالری لاله در حال برگزاری است و این پنجمین دوره ای است که اقدام به برگزاری این نمایشگاه می کنیم. هدف ما از برگزاری این نمایشگاه رونق اقتصادی هنر است تا بستری فراهم شود که بتوانیم آثار گران قیمت را ارزان وارد خانه ها کنیم و تبادل آثار هنری رواج یابد.

وی ادامه داد: قصد داریم از نسل های مختلف در این نمایشگاه حضور داشته باشند و آثارشان زیر قیمت واقعی به فروش برسد و مخاطبان هم روی آثار فاخر هنری سرمایه گذاری کنند.

مدیر گالری لاله بیان کرد: برگزاری این سالانه، تاکنون اثر بخشی خوبی داشته و هنرمندان و مردم که به سمت مجموعه داری سوق داده می شوند نیز به برگزاری آن علاقمند هستند. از آنجایی که آثار کوچک هستند، سقف قیمت درنظر گرفته شده است و هنرمندان با توجه به همان قیمت با هدف فرهنگی این کار را انجام می دهند.

سعلبی فر افزود: در این رویداد بیش از 200 اثر تجسمی با همراهی و حضور 87 هنرمند پیشکسوت و جوان در قالب نقاشی، طراحی، فتوآرت و چاپ دستی ارائه خواهد شد.

وی درباره تفاوت این دوره با دوره های گذشته گفت: از شاخصه های "پنجمین نمایشگاه سالانه فروش آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران" ، حضور هنرمندانی از 7 دهه با گرایش های مدرن و معاصر است.
مدیر گالری لاله درباره قیمت مشخص شده هر اثر، اظهار کرد: همه هنرمندان حاضر با نیت توسعه فرهنگی، آثار خود را با بهایی بسیار پایین تر از قیمت واقعی بین 100 تا 700 هزار تومان ارائه نموده اند که این امر فرصتی استثنایی برای خرید آثار هنری در اختیار شهروندان قرار داده است. این رویداد می کوشد به ارتقای آگاهی عمومی از تحولات و تجربیات هنری معاصر یاری رسانده و فرصت داشتن آثار هنری ارزشمند را برای سطوح مختلف جامعه فراهم نماید تا ضمن بهره مندی از آثار هنرمندان بزرگ، معنای تازه ای در زندگی خود وارد نمایند.

سعلبی فر مدیر گالری لاله در این باره گفت: تاکنون 4 سال است که این نمایشگاه در گالری لاله در حال برگزاری است و این پنجمین دوره ای است که اقدام به برگزاری این نمایشگاه می کنیم. هدف ما از برگزاری این نمایشگاه رونق اقتصادی هنر است تا بستری فراهم شود که بتوانیم آثار گران قیمت را ارزان وارد خانه ها کنیم و تبادل آثار هنری رواج یابد

لازم به ذکر است در این نمایشگاه آثاری از رضا بانگیز، محمد ابراهیم جعفری، کامبیز درم بخش، مهدی حسینی، مینو اسعدی،حسینعلی ذابحی، یعقوب عمامه پیچ، همایون سلیمی، کیومرث کیاست، مینا نوری، ثمیلا امیرابراهیمی،فرشته غازی راد، بهزاد شیشه گران، حمید پازوکی،آرمان استپانیان،ترانه صادقیان،اکبر نیکان پور، مرتضی اسدی، نیلوفر قادری نژاد، علی ندایی،رضا خدادادی،فرح ابوالقاسم،احمد وکیلی، جمشید حقیقت شناس، محمد قربانی، طاهره واحدی ،سیروس آقاخانی، جواد نوبهار،رضا هدایت، مجید کورنگ بهشتی،کیوان عسگری، بهنام کامرانی، مهناز پسیخانی،رضا افسری،داریوش حسینی ، کمال طباطبایی، پژمان رحیمی زاده، محمد خلیلی،همایون موسوی، الهه مقدمی،ژاله اخلاقی، پرویز معزز، مظفر تقوی بلسی، مانلی منوچهری، وحید خضایی، کاوه بیکیان، مهرداد ختایی ،علی رضا آدم بکان، مرجان ثابتی، شهرام بابایی، هدی حدادی، ابراهیم علیپور، جلال الدین مشمولی، رضا تهرانی، سارا جعفری، پیمان رحیمی زاده، مائده هدایت، حسین سلطانی، سعید خضایی، فرزانه محجوبی، آناهیتا ذابحی، امیر سقراطی، فرشید داودی، لیلا هاشمی، آرزو رمضان جماعت، هانیه خزایی، عباس نسل شاملو، آیدین خان کشی پور، مانی کمار، هوفر حقیقی، عباس حسینی(عباس میرزا)، نجوا عرفانی، سمیه زارعی، محمودرضا زندپور، الیزا برزین، آرزو صفایی، امیر محمودیان، الهام فرهادی پور، آذر تیموری، سمانه احمدی، سبا گیلکی، مهدی درویشی، آرزو باغ شیخی، امیرحسین اسدی، آنالی وکیلی، صدف خدادادی، زهره حسینی، دانیال ملانوروزی هنرمندانی هستند که در این سالانه حضور دارند.

گفتنی است، آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه 30 بهمن ماه از ساعت 16 تا 21 با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی لاله برگزار و تا 25 اسفندماه نیز پذیرای علاقمندان خواهد بود.


منبع: هنرآنلاین