تبیان، دستیار زندگی
ریس جمهور روسیه با ابراز خرسندی از گسترش و تعمیق همکاری دفاعی و امنیتی بین تهران مسکو، از ورود ایران به بازارهای جهانی، بعد از اجرایی شدن برجام استقبال کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وزیر دفاع با پوتین دیدار کرد

رئیس جمهور روسیه با ابراز خرسندی از گسترش و تعمیق همکاری دفاعی و امنیتی بین تهران مسکو، از ورود ایران به بازارهای جهانی، بعد از اجرایی شدن برجام استقبال کرد.

بخش سیاست تبیان
وزیر دفاع

به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان که برای انجام سفر رسمی به روسیه سفر کرده است، با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار و درباره مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

در این دیدار که بیش از یک ساعت طول کشید رئیس جمهور روسیه با ابراز خرسندی از گسترش و تعمیق همکاری دفاعی و امنیتی بین تهران مسکو آن را امری طبیعی و اجتناب ناپذیر در جهت منافع دو کشور قلمداد و بر استمرار آن در چارچوب توافقات انجام شده تأکید کرد.

ولادیمیر پوتین، همکاری راهبردی ایران و روسیه در مقابله و مهار بحران منطقه ای را مهم ارزیابی کرد و نقش دو کشور را در ایجاد امنیت پایدار در منطقه حائز اهمیت دانست.

رئیس جمهور روسیه با استقبال از ورود ایران به بازارهای جهانی، بعد از اجرایی شدن برجام، آن را حق طبیعی ایران دانست و تثبیت جایگاه ایران را خواستار شد.

در ادامه دیدار، سردار دهقان با ابلاغ سلام های گرم مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران، مناسبات دفاعی امنیتی ایران و روسیه را بسیار خوب و سازنده بیان کرد و گفت: روابط تهران - مسکو راهبردی و دراز مدت است.

وزیر دفاع کشورمان با تجلیل از نقش موثر و تصمیمات راهبردی و سرنوشت ساز رئیس جمهور روسیه در کمک به حل بحران های پیچیده منطقه تاکید کرد: باید با همکاری و هماهنگی تنگاتنگ تروریسم را از منطقه ریشه کن کنیم.

سردار دهقان با اشاره به اراده رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق روابط همه جانبه بین ایران و روسیه گفت: این همکاری ها می تواند به الگوی مناسبی برای همکاری های منطقه ای تبدیل شود.منبع: خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .