تبیان، دستیار زندگی
سایپا قهرمان نیم فصل لیگ برتر ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علی دایی : سایپا مردانه پیروز شد

بازی استقلال مانند فیلم‌های كاراته‌ای بود

جواب ناسزاهای بازیكنان و تماشاگران را در زمین دادیم

سایپا قهرمان نیم فصل لیگ برتر

استقلال یک

حسین كاظمى (30 )

سایپا 3 سید جلال حسینى (67)، محسن خلیلى (80) و حمیدرضا رجبى (90)

پاس گل: جواد آشتیانى (67)، محسن خلیلى (90)

داور: محسن قهرمانى كمك ها: حیدر شكور و رضا سخندان

علی دایی ضمن انتقاد از رفتار ناشایست برخی از بازیكنان تیم فوتبال استقلال تهران گفت: سایپا مردانه پیروز شد.

مربی - بازیكن تیم فوتبال سایپا پس از پیروزی سه بر یك سایپا برابر استقلال اظهار كرد: بازیكنان ما فوتبال بازی كردند و بسیار بهتر از حریف بودیم. ما مردانه بازی كردیم و كمترین پاداش ما پیروزی بود.

وی در مورد درگیری‌اش با محمود فكری نیز اظهار كرد: از دقیقه‌ی یك بازیكنان استقلال به بازیكنان تیم ما و حتی بازیكنان تیم خود بی‌احترامی می‌كردند. نمونه‌ی این موضوع نیز اخراج اكبرپور است، چرا كه وی به داور مسابقه توهین كرد و از زمین اخراج شد. گویا عادت استقلالی‌ها است كه به جای فوتبال فحاشی كنند.

وی ادامه داد: بازی دیروز استقلالی‌ها مانند فیلم‌های كاراته‌ای بود و آنها مانند فیلم‌های صمد و بروسلی با انگشت به چشم بازیكنان حریف می‌زدند. متاسفانه بازیكنان استقلال از دقیقه‌ی یك تا پایان بازی فحاشی می‌كردند. شما شاهد بودید كه هیچ كدام آنها به دلیل خطا اخطار نگرفته و یا اخراج نشدند، بلكه تمامی آنها به دلیل ناسزا گفتن از داور كارت دریافت كردند.

علی دایی افزود: می‌پذیرم كه نباید با بازیكنان حریف درگیری لفظی پیدا می‌كردم اما، زمانی كه آنها در تمام بازی ناسزا می‌گویند باید از حق تیم خود دفاع كنم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال كه چرا دو بازیكن با سابقه‌ی ملی با یكدیگر این چنین برخورد می‌كنند، به ایسنا گفت: منظور شما از سابقه‌ی ملی چیست. محمود فكری چند بازی ملی دارد؟ باید این سوال را از داور بپرسید كه چرا فكری پس از پنالتی تیم ما كارت زرد گرفت. برای این كه وی دائما ناسزا می‌گفت و من هیچ توهینی به این بازیكن نكردم.

سرمربی تیم سایپا كه تیمش اكنون عنوان قهرمانی نیم فصل را به دست آورده است در مورد بازی دیروزتیمش نیز گفت: تیم ما بسیار با برنامه بود. ما از ابتدا با هدف قهرمانی وارد لیگ شدیم و بی‌تردید با ادامه‌ی این روند می‌توانیم قهرمان لیگ برتر شویم. البته تمامی تیم‌ها حریفان جدی برای ما هستند و هر بازی دشواری‌های خودش را دارد. اما من اطمینان دارم كه روز به روز بهتر می‌شویم و می‌توانیم نتایج بهتری بگیریم. تیم ما امروز نشان داد كه یك مجموعه‌ی قدرتمند است، ما در بین دو نیمه با وجود یك گل خورده و از دست دادن یك پنالتی توانستیم خود را جمع و جور كنیم و امروز اثبات كردیم كه سایپا بهترین تیم لیگ برتر است.

دایی در مورد تیم استقلال تهران نیز گفت: استقلال ضعیف‌ترین بازی خود را انجام داد. البته ضعف آنها به دلیل قدرت ما بود، چرا كه در نیمه‌ی دوم استقلالی‌ها حتی یك بار نیز از میانه‌ی میدان عبور نكردند و در مجموع نیز هشتاد درصد بازی در اختیار ما بود. ما بر روی تمام نقاط ضعف استقلال كار كرده بودیم و توانستیم با تغییراتی در بین دو نیمه نتیجه بگیریم. زمانی كه هشتاد درصد بازی در اختیار یك تیم است این موضوع قدرت آن تیم را اثبات می‌كند و ما می‌توانستیم با گل‌های بسیار بیشتری استقلال را شكست دهیم.

علی دایی در مورد صحنه‌ی پنالتی سایپا و همچنین ناموفق بودن داریوش یزدانی نیز گفت: پیش از بازی یزدانی از من خواسته بود تا پنالتی را بزنم و در هر صورت این موضوع نیز جزیی از فوتبال است.

وی همچنین در مورد اخراج بازیكن تیم سایپا گفت: این موضوع را به عهده‌ی كارشناسان داوری می‌گذارم تا نظر دهند كه اخراج حق بازیكن سایپا بود یا استقلال.

علی دایی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری كه وی را فاتح نیمه‌ی مربیان دانست گفت: من نه نیمه‌ی مربیان را بردم نه چیز دیگری را، بلكه تیم ما برنده شد و مجموعه‌ی ما مستحق پیروزی بود.

علی دایی همچنین در مورد بازگشتش به تیم ملی نیز گفت: صد بار به این سوال پاسخ دادم. من به تیم ملی بازنمی‌گردم.

دایی گفت: برای استقلال بسیار متاسف هستم و امیدوارم آنها اخلاق خود را درست كنند. ما جواب ناسزاهای آنها و تماشاگران این تیم را در زمین مسابقه دادیم. هر چند كه معتقدم حتی تماشاگران این تیم نیز خارج از ورزشگاه اخلاق بهتری دارند و در ورزشگاه تحت تاثیر جنجال‌سازی‌ها قرار می‌گیرند.

علی دایی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه پرسید دیدار برابر استقلال دشوارتر بود یا پرسپولیس گفت: بازی برابر تیم پرسپولیس به مراتب برای ما دشوارتر بود.

لازم به ذكر است، كادر فنی استقلال تهران پس از شكست مقابل سایپا از حضور در كنفرانس مطبوعاتی و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران خودداری كردند.

مطالب مرتبط :

در حاشیه دیدار استقلال و سایپا