تبیان، دستیار زندگی
آیت الله احمد جنتی در نطق انتخاباتی خود درباره برخی اموالش از جمله خانه و خودروی خود توضیح داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توضیحات آیت الله جنتی درباره اموالش

آیت الله احمد جنتی در نطق انتخاباتی خود درباره برخی اموالش از جمله خانه و خودروی خود توضیح داده است.

بخش سیاست تبیان
ایت الله جنتی

این کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: «وظیفه خبرگان بسیار سنگین است. این نهاد مسئولیت بسیار سنگین و بی بدیلی برای عزل و نصب رهبری برعهده دارد. مجلس خبرگان باید رهبری را تعیین کند که مشروعیت نظام وابسته به اوست و اگر او نباشد قوای سه گانه هیچ کدام مشروعیتی ندارند که این تشکیلات خبرگان راجع به رهبری مسئولیت دارد.»
آیت الله جنتی به چگونگی انتصابش به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان اشاره و تصریح کرد: «در اوانی که در خوزستان بودم، از رادیو شنیدم که امام راحل بنده را به عنوان عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند که بنده با شنیدن این خبر تعجب کردم؛ زیرا قبلا فعالیتی در این زمینه نداشتم.»
او با بیان اینکه "خصوصیاتی نظیر ساده زیستی را از امام(ره) و دوستانی نظیر شهید بهشتی یاد گرفته ام"، افزود: «در این زمینه شاگرد امام(ره) بوده و هستم و این را در مسکن، لباس و خوراکم حفظ کرده ام. بنده خانه ای در قم دارم که وقفی است و ساختمان آن نیز خشت وگلی است که این خانه را در ابتدای انقلاب خرید ه ام و درحال حاضر نیز به همان حال مانده است. پراید دست دومی هم خریده ام و هنوز از آن استفاده می کنم.»
جنتی در بخش دیگری از نطق تبلیغاتی خود گفت: «امیدواریم مقام معظم رهبری پرچم پیروزی انقلاب را به دست حضرت ولی عصر(عج) بسپارند و ما نیز آن روز را به چشم خود ببینیم.»


منبع: اتاق خبر 24