تبیان، دستیار زندگی
شمخانی: اعزام نیرو به سوریه بدون خواست این کشور موجب تصاعد بحران می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آتش سوریه را شعله ور نکنید

بدون شک اصرار بر تجربیات شکست خورده قبلی و طرح موضوعاتی چون اعزام نیرو به کشور سوریه بدون درخواست این کشور، موجب تصاعد بحران و پیچیده تر شدن شرایط موجود خواهد شد.

بخش سیاست تبیان

شمخانی

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار یاو دونکور هماهنگ کننده ارشد امنیتی غنا بر گسترش روابط بین ایران و کشورهای آفریقایی به ویژه استفاده از ظرفیت جنبش عدم تعهد تاکید کرد.

وی از احساس تبعیض، محرومیت اقتصادی و فقر فرهنگی به عنوان زمینه هایی که می تواند موجب جذب جوانان به جریان های تروریستی شود نام برد و اظهار داشت: جامعه جهانی باید ضمن تلاش مشترک برای رفع این ریشه ها، بسترهای شکل گیری تروریسم به عنوان اصلی ترین تهدیدکننده امنیت و ثبات در جهان را از میان بردارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ریشه تروریسم در منطقه و جهان از جمله آفریقا یکسان است، تاکید کرد: مبنای ایدئولوژیک و منابع پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی کاملا شناخته شده و یکسان بوده و تنها با اراده ای جهانی امکان مسدودسازی این مسیرها فراهم خواهد شد.

شمخانی با اشاره به رفتارهای دوگانه برخی کشورهایی که طی سال های متمادی مبدا و منشأ تروریسم بوده اند و اکنون ادعای تشکیل ائتلاف برای مبارزه با تروریسم را دارند، افزود: بدون شک اصرار بر تجربیات شکست خورده قبلی و طرح موضوعاتی چون اعزام نیرو به کشور سوریه بدون درخواست این کشور، موجب تصاعد بحران و پیچیده تر شدن شرایط موجود خواهد شد.

وی غنا را سرزمین فرصت ها و ظرفیت های بی شمار برای افزایش همکاری ها بین 2 کشور و گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و تجاری دانست و تصریح کرد: اولویت جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط راهبردی با کشورهایی است که در دوران تحریم های ظالمانه تحت تاثیر فشار نظام سلطه قرار نگرفته و روابط خود را با کشورمان حفظ کردند.

یاو دونکور هماهنگ کننده ارشد امنیتی غنا نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم گسترش همکاری ها بین 2 کشور خاطرنشان کرد: مایل به بهره مندی از تجربه های امنیتی ایران به ویژه در زمینه مقابله با تروریسم هستیم.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .