تبیان، دستیار زندگی
سفر مخفیانه رییس موساد به واشنگتن و دیدار با رییس سیا/ بررسی تعامل ایران با قدرت های جهانی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفر مخفیانه رییس موساد به واشنگتن

موضوع اصلی در گفت وگوهای کوهن در واشنگتن تعامل ایران با قدرت های جهانی در پسا برجام، رصد اجرای توافق و یافتن تخلفات در این زمینه بود.

بخش سیاست تبیان

موساد

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از سفر مخفیانه رییس موساد به آمریکا خبر داد و نوشت: «یوسی کوهن» رییس جدید موساد 10 روز قبل مخفیانه به واشنگتن سفر کرده و با مقام های ارشد اطلاعاتی آمریکا و «جان برنان» رییس سیا (آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا) دیدار و گفت وگو نمود.

وی در این دیدارها، که اولین جلسه او با مقام های آمریکایی بعد از انتصاب به این سمت بود، در زمینه مباحث امنیتی بین اسرائیل و آمریکا به رایزنی پرداخته است.

کوهن که در ششم ژانویه به سمت رییس موساد رسید، با «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی آمریکا نیز دیدار کرده است. وی همچنین با برخی از اعضای سنا و گروهی از اعضای کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت وگو کرده است.

هاآرتص در توصیف این دیدار مخفیانه نوشت: موضوع اصلی در گفت وگوهای کوهن در واشنگتن تعامل ایران با قدرت های جهانی در پسا برجام، رصد اجرای توافق و یافتن تخلفات در این زمینه بود.

کوهن در مراسم ادای سوگند خود به سمت ریاست موساد نیز درباره ایران گفته بود: «ایران همچنان  خواهان نابودی اسرائیل است و به توسعه قابلیت های نظامی خود می پردازد و در نواحی ما مواضع برپا می دارد.»

رییس موساد مدعی شده بود که «تروریست های مسلح مورد حمایت ایران» وسیله ای برای رسیدن این کشور به چنین اهدافی هستند.


منبع : خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .