تبیان، دستیار زندگی
افسانه شکست ناپذیری استقلال تهران هم به پایان رسید؛ آن هم پس از 20 بازی بدون شکست!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پایان افسانه شکست ناپذیری آبی ها

افسانه شکست ناپذیری استقلال تهران هم به پایان رسید؛ آن هم پس از 20 بازی بدون شکست!

بخش ورزشی تبیان
استقلال

آبی های تهران که ابتدای هفته بیستم با تساوی استقلال خوزستان و تراکتورسازی صدر جدول را از دست داده بودند روز گذشته در آخرین دیدار هفته بیستم به مصاف نفت تهران رفتند تا در سومین جدالشان با این تیم در فصل جاری حداقل امتیاز را بگیرند و به صدر برگردند اما نه تنها از کسب امتیاز محروم شدند بلکه پس از 20 بازی بدون شکست در لیگ و جام حذفی نوار نباختن های شان قطع شد.
شاگردان مظلومی که در 3 بازی اخیر بردی نداشتند و امتیازات حساسی را از دست داده بودند در مصاف با تیم بحران زده نفت همان دقایق ابتدایی غافلگیر شدند و با گل به خودی حنیف عمران زاده خودزنی کردند!
گل دقیقه 9 نفتی ها استقلال را برای جبران گل به تکاپو انداخت و این تکاپوی احساسی و هیجانی با درخشش علیرضا بیرانوند و البته اشتباهات داوری در نادیده گرفتن پنالتی آبی ها دست به دست هم داد تا 81 دقیقه تلاش شاگردان مظلومی برای جبران نتیجه بی اثر بماند و استقلال دومین شکستش در فصل جاری را از یک استقلالی متحمل شود. تیم علیرضا منصوریان که مثل استقلال دچار بحران مالی و عدم نتیجه گیری بود پس از باخت به الجیش قطر در پلی آف لیگ قهرمانان خیلی زود خودش را جمع و جور کرد و در مصاف با استقلال فکورانه و با برنامه بود و با دفاع چند لایه و پرس شدید و داشتن سد محکمی به نام بیرانوند آبی ها را زمین گیر کرد و بازیکنان استقلال هر چه زدند به در بسته خورد و اشتباهات داوری هم با نگرفتن هند سیدجلال حسینی مزید بر علت شد تا شاگردان مظلومی پس از 16 هفته شکست ناپذیری در لیگ تن به باخت دهند. در واقع منصوریان پس از 2 شکست مقابل تیم سابقش در لیگ و جام حذفی انتقام سختی از آبی ها گرفت. استقلال در حالی 3 امتیاز حساس و با ارزش را مقابل نفت و منصوریان از دست داد که پرسپولیس با برد مقابل فولاد خوزستان به بیخ گوشش رسیده بود و حالا با شکست آبی ها اختلاف امتیاز با سرخ پوشان به 2 امتیاز رسید.

آمار نگران کننده استقلال برای هوادارانش

تیم پرویز مظلومی در 8 مسابقه قبلی خود، شباهتی به تیم صدرنشین نداشته است.
باید صدرنشینی این تیم را با توجه به نتایجی که به دست آورده، پای رقبای ضعیف گذاشت. بی شک اگر تیم های مدعی بهتر عمل می کردند، استقلال الان جایی در صدر جدول نیست. دست کم، در 8 هفته گذشته نتایج استقلال گواه این موضوع بوده است. در این 8 مسابقه، استقلال 5 مساوی به دست آورده است. از بازی سایپا به بعد و تساوی در آزادی بود که استقلال شرایط خوبی نداشت.
هر چند این تیم توانست دو بازی متوالی مقابل صبا و سیاه جامگان را ببرد اما تساوی های پی در پی مقابل ملوان، ذوب آهن و استقلال اهواز شرایط را برای تیم مظلومی بد کرد. دیروز هم آنها به نفت باختند تا در 8 مسابقه قبلی تنها 11 امتیاز به دست آورده باشند.
در قیاس با پرسپولیس، استقلال در این مسابقات 5 امتیاز کمتر به دست آورده است؛ با این تفاوت که پرسپولیس باید در اکثر بازی هایش برنده می شد اما استقلال در بعضی از بازی ها از جمله بازی سایپا و دیدار با استقلال اهواز، با خوش شانسی یک امتیاز به دست آورد.

مظلومی: داوری ها به سمت تیم خاصی گرایش دارد

پرویز مظلومی، سرمربی استقلال پس از شکست یک- صفر تیمش برابر نفت تهران در کنفرانس خبری گفت: «تیم ما فوتبال خوب و جان داری بازی کرد و طی چند هفته اخیر یکی از بهترین بازی هایش را ارائه داد و با این که ۱۰ نفره شدیم چندین و چند موقعیت به روی دروازه حریف خلق کردیم.»
 وی ادامه داد: «ما در نیمه دوم همه کار کردیم به جز گل زدن. به داوری خسته نباشید می گویم. به ناحق تیم ما شکست خورد و داور باعث باخت ما شد. من واقعا متاسفم برای داوری. هیچ وقت درباره داوری صحبت نکردم اما اکبریان پنالتی واضح ما را نگرفت. داوری ها پس از مدت ها به سمت تیمی خاص گرایش پیدا کرده که البته اسمی نمی آورم.»
وی در رابطه با اعتراض تماشاگران به تیم استقلال در انتهای بازی تصریح کرد: «افشارزاده باید توپ را گل می کرد که علیه او شعار می دهند؟ او دارد زحمت می کشد و شب و روز برای تیم تلاش می کند.»


منبع : خبرآنلاین