تبیان، دستیار زندگی
گذرگاه ورودی تخت جمشید افتتاح شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گذرگاه ورودی تخت جمشید افتتاح شد

title

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا ،مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در حاشیه این افتتاح گفت: بحث سامان دهی ورودی تخت جمشید به منظور ارایه خدمات متمرکز به بازدیدکننده از برنامه های در دستور کار سازمان میراث فرهنگی و پایگاه میراث جهانی تخت جمشید بود که با جدیت دنبال شد.
مسعود رضایی منفرد افزود: با ساماندهی ورودی تخت جمشید دستیابی بازدیدکنندگان به خدمات و امکانات رفاهی -فرهنگی از جمله سالن نمایش، بلیط فروشی الکترونیکی، سالن معرفی و اتاق امانات در یک مجتمع متمرکز و روند بازدید از آثار تاریخی تخت جمشید را تسهیل می کند.
وی از دیگر اهداف اجرای این طرح را افزایش ضریب امنیت و حفاظت آثار تاریخی مجموعه تخت جمشید عنوان و بیان کرد: با راه اندازی گیت ورودی و تجهیز آن به دستگاههای مدرن اسکن و ایکس ری (x-ray) ، هر گونه ورود و خروج به سایت تاریخی تخت جمشید، کنترل شده و این امر در نهایت، حفاظت الکترونیکی آثار را به همراه خواهد داشت.
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید اظهار امیدواری کرد با سامان دهی ورودی تخت جمشید و راه اندازی گیت الکترونیکی، از این پس، بتوان مشکلاتی که تاکنون در بخش مدیریت بازدید گردشگر ، بدلیل عدم یکپارچگی خدمات وجود داشت را به حداقل رساند.
یادمان تاریخی تخت جمشید که متعلق به دوره هخامنشیان است یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال 1979 میلادی با شماره 114 در سازمان جهانی علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.
سلسله هخامنشیان از سال 330 تا 550 پیش از میلاد در ایران حکومت کردند.
مجموعه جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله 60 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .