تبیان، دستیار زندگی
نوروز ۹۵ با دوچرخه در بافت تاریخی تهران گردش کنید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوروز ۹۵ با دوچرخه در بافت تاریخی تهران

title

سجاد زارع صفت با بیان این که محور خیابان امام خمینی (ره) در بخش مرکزی شهر تهران برای استفاده از دوچرخه به عنوان یک مدل حمل و نقلی پاک و ارزان آماده سازی شده است گفت: با توجه به وجود میدان تاریخی حسن آباد ، نخستین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران، مجلس سنا، میدان حر، نخستین هنرستان موسیقی کشور، خانه و موزه مقدم، نخستین موزه ثبت احوال کشور و موزه قرآن در مسیر خیابان امام خمینی (ره) و طول نزدیک به 3 کیلومتر؛ پتانسیل خوبی برای ایجاد مسیر ویژه دوچرخه سواری و ایستگاه‌های تحویل دوچرخه وجود داشت که بر اساس مطالعات انجام شده و امکان سنجی، عملیات اجرایی این طرح آغاز و 4 ایستگاه در این مسیر آماده شده است که پس از تجهیز ایستگاه‌ها و استقرار دوچرخه‌ها شهروندان می‌توانند نخستین روزهای سال نو با استفاده از این وسیله حمله و نقلی تردد کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 افزود: این ایستگاه‌ها در طول مسیر خیابان امام خمینی (ره) نصب شده‌اند و در مجموع 120 رک دوچرخه برای تحویل به شهروندان در آنها نصب شده است.
به گفته زارع صفت در ضلع جنوب میدان حسن آباد 24 رک دوچرخه دوطرفه، ضلع شمال میدان 20 عدد، تقاطع خیابان ولی عصر (عج) روبه روی پاساژ المپیک 28 عدد، میدان حر 20 عدد و نرسیده به تقاطع نواب 20 عدد رک دوچرخه نصب شده است.
او خاطر نشان کرد که با هماهنگی‌های انجام شده شهروندان می‌توانند دوچرخه را با هزینه بسیار کم از ایستگاه‌های مستقر در خیابان امام خمینی (ره) تحویل گرفته و به ایستگاه دیگری که مجهز به رک دوچرخه باشد در سطح شهر تهران تحویل دهند.
بر اساس این گزارش محور خیابان جمهوری نیز به طول 2336 متر در طرح ایجاد مسیر دوچرخه سواری قرار گرفته است که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.


خبرگزاری میراث فرهنگی

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .