تبیان، دستیار زندگی
کارگاه مرمت کاخ گلستان راه اندازی شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارگاه مرمت کاخ گلستان

title

کارگاه مرمت کالبد کاخ گلستان با هدف مرمت فوری تزیینات بنا که شامل کاشی، آیینه، گچ کاری و هر آنچه که مربوط به کالبد مجموعه جهانی کاخ گلستان می شود راه اندازی شد.

به گزارش  تبیان به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ وجود کارگاه مرمت بناهای تاریخی درحالی یکی از نیازهای اصلی سایت های جهانی محسوب می شود که مجموعه جهانی کاخ گلستان با راه اندازی این بخش مرمتی سعی در حفاظت هر چه بیشتر بنا از آسیب های احتمالی دارد.

«مسعود نصرتی» مدیر مجموعه جهانی کاخ موزه گلستان با بیان این مطلب گفت: در کارگاه مرمت کالبد کاخ گلستان در نظر داریم، اقدامات مرمتی و ضروری بنا را که شامل کاشی ها، گچ کاری ها، آیینه کاری،نجاری و تزیینات بنا می شود، انجام دهیم.

آنطور که مدیر کاخ موزه گلستان می گوید، در کارگاه مرمت کالبد کاخ موزه گلستان نه تنها مرمت کاشی، سنگ ها و تزیینات بنا انجام می گیرد که آموزش نیروهای علاقمند توسط افراد متخصص در این کارگاه از جمله فعالیت هایی است که در کنار مرمت بنا صورت می گیرد.

او گفت: راه اندازی کارگاه مرمت کالبد کاخ گلستان درحالی یکی از مهمترین فعالیت های مجموعه به شمار می رود که طبق برنامه ریزی ها و رایزنی های صورت گرفته با اداره کل پایگاه های میراث فرهنگی  کشور قرار است، بخش آزمایشگاه و کارگاه مرمت اموال کاخ موزه گلستان نیز در دو فاز اجرایی شود.

نصرتی همچنین به نبود آزمایشگاه و بخش مرمت اموال کاخ موزه گلستان اشاره کرد و گفت: بخش آزمایشگاه و کارگاه مرمت اموالی که مربوط به این سایت می شود یکی از اولویت های هر سایت جهانی است چراکه نبود این بخش صدمات جبران ناپذیری به اشیاء منقول و غیر منقول بنا خواهد زد.

او تاکید کرد: فاز اول راه اندازی آزمایشگاه در دستور کار قرار گرفته و امید می رود هر چه سریعتر این بخش نیز فعال شود.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .