تبیان، دستیار زندگی
62 شعبه اخذ رای در اردکان برای انتخابات مجلس تعیین شده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شعب اخذ رای  تعیین شد

مطرح کردن مسائلی که از دست یک نماینده برنمی آید از سوی داوطلبان و وعده های انتخاباتی که در حیطه وظایف یک نماینده نیست به دور از اخلاق و انصاف و نوعی ظلم در حق مردم است که این نوع حرکات به بداخلاقی یا تخریب منجر خواهد شد.

بخش سیاست تبیان

رای

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، حسین اسماعیلی در جلسه آموزشی و توجیهی نمایندگان فرماندار در انتخابات این شهرستان افزود: این صندوق ها شامل 39 صندوق ثابت شهری ، 6 صندوق ثابت روستایی ، 4 صندوق سیار شهری و 13 صندوق سیار روستایی است.
وی عمده افراد نماینده فرماندار در انتخابات را معتمدین شاغل در دستگاه های دولتی خواند و اظهار کرد: تمام نمایندگان انتخاب شده از سوی فرمانداری دارای تجربه های کافی و آشنا به برگزاری انتخابات هستند که این امر به برگزاری هر چه بهتر انتخابات کمک خواهد کرد.
اسماعیلی با حساس خواندن انتخابات پیش رو با توجه برگزاری دو انتخابات تاثیرگذار خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در زمان تبلیغات چنان فضا باز است که برخی مسائل به راحتی مطرح می شود اما نامزدها نیز باید توجه داشته باشند با برنامه، هدف و همچنین نقشه راه پا به میدان تبلیغات بگذارند و اگر مشکلاتی را مطرح می کنند با در نظر گرفتن شرایط و امکانات واقعی باشد.
فرماندار اردکان تصریح کرد: مطرح کردن مسائلی که از دست یک نماینده برنمی آید از سوی داوطلبان و وعده های انتخاباتی که در حیطه وظایف یک نماینده نیست به دور از اخلاق و انصاف و نوعی ظلم در حق مردم است که این نوع حرکات به بداخلاقی یا تخریب منجر خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات شهرستان اردکان در ادامه با مهم خواندن برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، از تمامی نمایندگان فرماندار خواست تا نهایت دقت و تلاش خود را در جهت برگزاری هر چه بهتر انتخابات پیش رو بکار گیرند.
وی از نماینده فرماندار به عنوان محور و هماهنگ کننده در شعب اخذ رای یاد کرد و افزود: جلوگیری از تنش، ایجاد مزاحمت و همچنین برقراری نظم شعب از عمده وظایف نماینده فرماندار است که با نگاهی پدرانه و اشراف کامل به مقوله برگزاری انتخابات ورود پیدا می کند.
اسماعیلی در تشریح وظایف نماینده فرماندار تاکید کرد: برخورداری از توانایی جسمی، شرایط قانونی و عدم وابستگی نسبی و سببی با نامزدها، احساسی عمل نکردن و عدم اعمال گرایش فردی، امانت دار بودن و اهتمام جدی به قانون، از جمله ویژگی هایی است که نماینده فرماندار باید دارا باشد.
فرماندار اردکان با اشاره به الزام آموزش نیروهای انتخاب شده اظهار کرد: مردم برای استفاده از حق خود در انتخابات شرکت می کنند و بنابراین باید به خوبی از حقوق مردم حراست شود که در این رابطه آموزش نیروهای انتخاب شده بسیار مهم است و اشراف کامل بر مسائل و قوانین به عهده معتمدین و نمایندگان انتخاب شده از سوی فرمانداری است.
در ادامه این جلسه از سوی رقیه کرمانیان دبیر ستاد انتخابات در اردکان شرح وظایف و دستورالعمل دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به نمایندگان فرماندار ارائه و در پایان، نمایندگان فرماندار با روند برگزاری انتخابات، شرح وظایف مربوطه و مسئولیت های خود آشنا شدند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفند ماه سال جاری در کشور برگزار می شود.
شهرستان اردکان با 85 هزار نفر جمعیت یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.منبع : ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .