تبیان، دستیار زندگی
ثبت نام ۲۷ هزار نفر برای حفظ مجازی قرآن در کشور
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ثبت نام ۲۷ هزار نفر برای حفظ مجازی قرآن در کشور

خبرگزاری

به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی، دبیرستاد طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف در همایش توجیهی مربیان قرآنی درکرمان، با ارائه گزارشی ازآخرین وضعیت طرح تربیت حافظان قرآن در کشورخاطرنشان کرد: در سال جاری 27 هزار نفر در سامانه حفظ مجازی قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه در کشور ثبت نام کردند و آزمون قرآنی آن نیز به صورت آنلاین برگزار شد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به حضور بیش از 4 هزار مربی قرآن در کشور از برگزاری آزمون حافظان قرآن کریم در 13 اسفند سال جاری خبر داد و یادآورشد: این آزمون که در اسفند ماه سالجاری با حضور بیش از 300 هزارنفر برگزار می شود، باید به یک مانور فرهنگی در کشور تبدیل شود.

وی با اشاره بهایام الله دهه فجر و با بیان  اینکه علیرغم همه دشمنی ها،نظام جمهوری اسلامی در زمینه سیاسی، اجتماعی و غیره موفقیت های بسیاری داشته است، اظهار داشت: ما امروز حرف از قرآن می زنیم در حالیکه در رژیم گذشته حتی چند نفر نمی توانستند یک جا با یکدیگر بنشینند و مباحثه کنند.

دبیر طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف ، قرآن را بهترین و کامل ترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن عنوان کرد و افزود: 13وزارت کشور در سال 84 و طی یک تحقیقی علمی به این نتیجه رسید که از میان تمام اقشار جامعه، جامعه قرآنی سالم ترین قشر جامعه را از لحاظ آسیب های اجتماعی تشکیل می دهد و کمترین نرخ انحرافات اجتماعی را دارد.

وی افزود: در این زمینه دوستان ما در اوقاف تلاش بسیار زیادی کردند و امروزبا افتخار می توانیم بگوییم که اکنون  همه سهمیه های استان ها کامل شده است و حتی یک اسم تکراری برای حفاظ در سامانه ثبت نشده است.

حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: در حال حاضرمرکز تربیت مربی قرآن را در قم راه اندازی کرده ایم و معاون سازمان اوقاف نیز به صورت جدی این موضوع را پیگیری می کند چرا که زیرساخت و ستون خیمه حفظ قرآن، مربی است.

وی در پایان تاکید کرد: این طرح سال آینده هم به قوت سال های قبل ادامه دارد زیرا آفت بزرگ قرآن، ریزش و رها کردن آن است.

انتهای پیام/


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .